Ako vybrať skriňu do detskej izby

Zariaďovanie detskej izby môže byť v jednom smere šťastnou udalosťou. Predsa len, tešíte sa na nový prírastok, ktorý príde do rodiny a bude vám zlepšovať deň. Naopak, zariaďovanie môže byť aj ťažkým orieškom a výber tých správnych komponentov taktiež.

Detská izba patrí medzi izby, v ktorých bude vaše dieťa tráviť veľké množstvo času. Práve to je dôvod, prečo by ste ju mali zariadiť tak, aby bol útulná, príjemná a bezpečná. Zjednotiť tieto stránky je veľmi ťažké, no dá sa to. My vám dnes povieme, ako vybrať skriňu do detskej izby.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Kvalita je dôležitá

Viete ako sa hovorí. Kvalita nad kvantinu. Toto pravidlo by sme mohli perfektne použiť aj pri vyberaní skrine. Tá ak je kvalitná, dokáže vydržať dlhé roky. V mnohých prípadoch ju nebudete musieť v detskej izbe vôbec meniť.

Kvalitné spracovanie skrine dokáže vydržať aj náročnejšie podmienky, ktoré sa vyskytnú. Či už dieťa do skrine drgne, zavesí sa na ňu alebo nejako inak ju bude “skúšať”, skriňa by to mala vydržať. Najlepším materiálom je preto drevo, ktoré je stabilné, trvanlivé a dá sa s ním skvelo pracovať. Jeho menšou nevýhodou je však odstraňovanie rýh a škrabancov, ktoré sa môžu pri menších deťoch hravo vyskytnúť.

Ďalším z materiálov, ktorý je lacnejší ako drevo je lamino. Tento materiál je taktiež vhodný do detských izieb, pretože jeho povrchová údržba je omnoho menej náročná. Nábytok je taktiež vo viacerých farebných prevedeniach.

Odporúčané drevené detské skrine v našom katalógu

Bezpečnosť je prvoradá

Keďže hovoríme o zariaďovaní detskej izby, musíme hovoriť aj o bezpečnosti. Tá je pri deťoch prvoradá a nemala by byť zanedbávaná. Malé deti sú totižto nezbedné a stále hľadajú nové dobrodružstvá. Pri všetkých druhoch nábytku, a najmä pri skriniach, by ste mali dávať pozor na ostré rohy a čo najviac sa im vyhnúť. Mnohí ľudia rohy zalepujú špeciálnymi úpravami, ktoré následne, keď deti vyrastú, dajú dolu.

Rizikám však môžete veľmi jednoducho predísť pomocou rohovej skrine, ktorou vyplníte aj prázdny priestor a ušetríte ňou miesto.

Vkus detí

Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité rešpektovať aj vkus detí. Ak je vaše dieťa už dostatočne veľké na to, aby povedalo, čo sa mu páči a čo nie, jednoducho s ním zariaďovanie nejako prediskutujte.

Ak je dieťa ešte malé, mali by ste si jednoducho zistiť, čo deti majú radi. Aké veci sú teraz trendy a na čo by ste mali staviť. V detskej izbe totižto nábytok vydrží niekoľko rokov, takže je dôležité vyberať ho s rozumom a dobre. Ak nechcete vyložene kupovať skrine v konkrétnej farbe, môžete izbu oživiť rôznymi nálepkami, ktoré sa deťom páčia.

Izbu zariaďujte univerzálne

Ak nechcete izbu meniť každé dva až tri roky, jednoducho stavte na univerzálne skrine a všetky doplnky. Práve pri veľkých nábytkoch je vhodné voliť menej výrazné a univerzálne farby. Tie sa dajú veľmi jednoducho kombinovať s farebnými doplnkami. Neutrálne odtiene sú veľmi moderné a hodia sa do úplne každej jednej miestnosti, takže nimi nič nepokazíte. Investície do najnovších skríň a vychytávok sú síce vyššie, no dokážu poslúžiť niekoľko rokov, a preto to stojí za to.

Izbu zbytočne nepreplňujte

Mnohí ľudia majú tendenciu preplňovať izby. Dávať do nich rôzne doplnky, okrasné veci a veľké množstvo nábytku. Izba takto nedokáže dýchať a v súčasnosti je trendom skôr minimalizmus. Práve preto je najlepšie, ak do detskej izby dáte jednu väčšiu skriňu, v ktorej bude môcť mať dieťa oblečenie a hračky, jednu komodu a nočný stolík. Základom v dnešnom modernom svete je jednoduchosť.

Pri deťoch je takisto veľmi známe to, že majú veľa hračiek, čo znamená, že izba sa tak či tak nimi zaplní. Prázdna určite nebude.

Záver

Detské izby sú miestnosťami, v ktorých síce vy tráviť veľa času nebudete, no dieťa áno. Preto ich zariaďujte s citom a vedomím, že miestnosť je hlavne pre vaše dieťa a nie pre vás. Stavte na veci, ktoré majú deti radi a skombinujte ich s kúskami, ktoré vydržia až dovtedy, kým nebudú dospelé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *