Ako sa zbaviť plesne pod kobercom?

Koberce sú obľúbené nielen v menších bytoch, ale aj vo veľkých domoch. Ich obľúbenosť narastá každým rokom viac a viac. Sú praktické, jednoducho sa povysávajú a skvelo ochránia malé dieťa pred strmým pádom na tvrdú zem. Nie sú to však ich jediné výhody. Mnohokrát sú aj veľmi peknou okrasou a zaujímavým doplnkom do miestnosti.

Koberce boli veľmi obľúbené pred niekoľkými rokmi. Potom sa ošiaľ po nich trochu znížil, no na scénu sa opäť vrátili v plnej kráse. Keďže v obchodoch môžete nájsť mnohé textúry, materiály či vzory, určite si medzi nimi vyberie každý. S kobercami však neprichádzajú len samé klady, ale aj zápory a problémy, s ktorými si budete musieť dať rady sami.

Plesne pod kobercom sú veľmi nepríjemným problémom, ktorý sa veľmi často vyskytuje v mnohých domoch. Každý deň s plesňami bojujú stovky ľudí a niekedy sa ich roky nevedia zbaviť. Na niektorých miestach sa plesní zbavíte veľmi jednoducho, no na iných je to niekedy omnoho ťažšie. Plesne pod kobercom je treba čo najskôr riešiť, aby ste mohli mať čistý a vzdušný dom či byt.

Ako na to?

Plesní pod kobercom sa dá celkom jednoducho zbaviť. Ak ich nájdete pod kobercom, mali by ste si zakúpiť chemické prostriedky, ktoré vám na to pomôžu. Musíte si uvedomiť, že to nie je len jedno rázové riešenie, ktoré po čase nebude fungovať, ale likvidácia nastálo. Vhodný chemický prostriedok je najmä SAVO či ocot, ktorý je v každej domácnosti. Aplikujte tento prostriedok vždy na podlahu, kde sa pleseň nachádza. Prostriedok nechajte pôsobiť, aby ste sa poriadne zbavili všetkých plesní a koberec dajte von, nech sa prevzdušní.

Vetranie je veľmi dôležité na to, aby ste sa zbavili tohto problému raz a navždy. Plesne sa jednoducho rozmnožujú a tak sa rozšíria po celom dome. Ak budete pravidelne vetrať, jednoducho sa tomu vyhnete. Tak ich zlikvidujete navždy alebo ich výskyt aspoň čiastočne obmedzíte.

Odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač vzduchu

Vhodný je do domácnosti aj odvlhčovač, ktorý vás zbaví prebytočnej vlhkosti v byte či dome a tým pádom sa aj vyhnete plesniam, ktoré vlhkosť milujú. Mnohokrát ide o trvalé riešenie, ktorým dostane vlhkosť z domu.

Ak bojujete proti vlhkosti, mali by ste si zaobstarať vlhkomer, ktorý vám bude ukazovať vlhkosť vzduchu. Ak bude vlhkosť veľká, určite by ste mali viac vetrať alebo si zaobstarať už spomínaný odvlhčovač.

Comments (1)

  1. Martin

    Kvôli plesniam sme kúpili odvlhčovač a nám dosť pomohol. Plesne sa už netvoria a takmer zmizli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *