Ako sa zbaviť holubov na balkóne?

Máte problémy s holubmi na balkóne, ktorých sa nedá len tak zbaviť? Nie ste jediní. Holuby sú nepríjemnými susedmi najmä pre ľudí, ktorí žijú v panelákoch či obytných domoch na vyššom poschodí. Vtákom sa tam veľmi páči, radi sa tam usádzajú a niet sa čomu čudovať, keď ich máte stále na parapete alebo na balkóne.

Holuby sú vtáctvom, ktoré žijú voľne v prírode vo veľkom zastúpení. Často sa vyskytujú najmä v mestách, kde je po nich špina a problémy. Robia však veľmi dôležitú prácu a starajú sa o fungovanie kolobehu. Veľmi nepríjemné sú najmä situácie, keď sú zvyknuté holuby lietať na parapety a na balkóny vašich domácností. Máte s holubmi problém? Dá sa jednoducho riešiť!

Ako sa zbaviť holubov?

Ak sa na vašom parapete či balkóne začali usádzať holuby a nie je vám to príliš po vôli, mali by ste začať riešiť, čo s nimi. Nezmierte sa len tak s tým, že ich budete mať neustále pri okne. Okrem toho, že vám môžu znepríjemňovať výhľad, robia veľa špiny, ktorú budete po nich musieť umývať vy.

Veľmi účinným riešením je natiahnutie ochrannej siete cez balkón. Síce vyzerá veľmi neesteticky a môže vám zavadzať, je to skvelým účinným riešením.

Ďalším riešením, ktoré je však tiež dosť neestetické sú lesklé predmety, ktoré sa budú odrážať a holubom budú vadiť. Používajú sa väčšinou staré cédečká, ktorých je vždy doma dostatok. Nevýhodou je však to, že v dni, kedy slnko nesvieti vám budú tieto predmety nanič.

balkon-sietkaNa balkóne by ste nemali mávať žiadne lákadlá, ktorá by holubov mohli lákať. Väčšinou sú to kvetináče s kvetmi alebo nejaké jedlo, ktoré tam dávate na ochladenie. Dávajte tieto predmety preč, aby ste nemali holubov na balkóne stále viac a viac.

Hubenie je mnohokrát jediným riešením, ktoré môžete podniknúť. Spraviť by to však mala odborná deratizačná firma, ktorá má v náplni práce práve tieto všetky veci, ktoré spĺňajú predpisy a normy.

Počuli ste už o bodcoch? Tie by ste mali dať v dostatočnej hustote, aby si nemal holub kam sadnúť.

Všetky spomenuté tipy majú rôznu efektivitu. Niekedy zaberú ihneď, inokedy treba počkať, kým holuby prestanú sadať na váš parapet alebo balkón.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *