Ako opraviť upchatý záchod

Upchatý záchod patrí medzi problémy, ktoré má nejedna rodina. Či už je problém v samotnom splachovaní, záchode alebo potrubí musíte zistiť sami, no určite by ste to nemali zametať pod koberec a okamžite konať. Okrem toho, že vám záchod môže nepríjemne smrdieť, mohlo by sa stať, že voda bude tiecť zo záchodu von a to nie je nič príjemné.

Problém s upchatým záchodom pozná asi každý. Namiesto toho, aby ste mali v záchode čistú vodu tam máte špinavú tekutinu s rôznymi pozostatkami, ktoré nepríjemne smrdia. Tento problém postihuje mnohé domy či byty. Práve preto by ste mali s tým niečo robiť, aby to nebolo horšie a horšie.

Ako na to?

Na trhu existuje niekoľko pomocníkov a chemikálií, ktoré by vám mohli pomôcť. Predtým než začnete liať všetky drahé chemikálie do záchodu, vyskúšajte si zakúpiť ohybnú tyč s názvom „čert“. Môžete ju nájsť v obchodoch s kúpeľňovým zameraním. Táto tyč so závitom by mala „špunt“ na vašej toalete posunúť tam, kam patrí a toaleta by mala znova pracovať tak, ako predtým.

záchodový zvon

záchodový zvon

Ak niečo takéto nepomáha, vyskúšajte klasický zvon, ktorý pomáha v skoro všetkých prípadoch, ktoré so záchodmi nastávajú. Pri obyčajnom zvone však potrebujete dostatočnú silu v rukách, takže to radšej prenechajte na najsilnejšieho člena rodiny. Zvon dokáže urobiť vysoký tlak, ktorým nečistotu posuniete a záchod sa uvoľní.

Môžete vyskúšať aj odčerpať vodu, no musíte mať na to žalúdok a vedieť to. Najlepšia je ručná pumpa, ktorú nemá však úplne každý doma. Niekedy môžete použiť aj hadičku, ako na vypúšťanie akvária. Ak je príliš úzka, mohla by sa upchať aj tá. Niekedy ani vypúšťanie nie je tým najlepším postupom, ako uvoľniť toaletu. Práve vtedy nastupujte tá najosvedčenejšia kombinácia, ktorá pozostáva z gumených rukavíc, zaváracích pohárov, kýbľa a silného žalúdka.

Ak vám v toalete neostala takmer žiadna voda a iba nečistoty, môžete si byť istí, že toaleta nie je úplne zahltená špinou a voda dokáže odtekať. Je to ten lepší prípad, ktorý môže nastať. Vtedy by ste mali naliať do toalety krtka. Je to roztok, ktorý dokáže vyžrať a spoľahlivo rozpustiť všetko organické.

Silnejší než krtko je hydroxid sodný, ktorý má naozaj veľkú silu. Otvorte všetky okná a nechoďte s tvárou veľmi blízko k otvoru tohto roztoku. Oblečte sa do starého oblečenia, aby ste si nezničili nič nové, na ústa a nos si uviažte vlhkú handru a na oči si dajte okuliare. Nasaďte si gumené rukavice a nasypte lúh na špunt. Nalejte naň vriacu vodu.

Niekedy sa stáva, že lúh sa nerozpustí úplne, a preto by ste to mali robiť ešte raz. Tento silný roztok by však už mal pomôcť. Niekedy sa stáva, že sa tento problém opakuje. Dôvodom môžu byť najmú staré rúrky, ktoré sú zanesené vodným kameňom. Na to by mala pomôcť kyselina chlorovodíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *