Ako sa rýchlo zbaviť kurieho oka na nohe alebo ruke

Ak máte kožné ochorenie, ktoré sa ľudovo nazýva kurie oko, máte viacero možností, ako ho odstrániť. Tieto stvrdnuté výrastky vznikajú na základe zvýšeného trenia.

 

Ložiská
Kurie oká sa najčastejšie vyskytujú medzi prstami na nohách, zo spodných strán nôh a na prstoch na rukách. Na nohách vznikajú aj vďaka nesprávne zvolenej obuvi. Ak je obuv príliš tesné alebo sústavne zaťažuje nohu na tom istom bode, podporuje to vznik bradavíc a výrastkov. Komplikácie spôsobujú aj príliš tesné špičky obuvi. Na zadnej strane nohy, nad pätou môžu vzniknúť nepríjemné výrastky aj vtedy, ak nosíte voľnú obuv alebo ak je vám príliš voľná.

 

Kurie oko na nohe

 

Pomoc z prírody
Z prírodných látok môžete vyskúšať aplikáciu šťavy z rastliny lastovičníka väčšieho. Rastlina rastie vo vlhkom prostredí, pri potokoch a pri močiaroch a v lužných lesoch. Je charakteristická drobnými žltými kvetmi. Na postihnuté miesto je vhodné aplikovať si sýto oranžovú šťavu z jej stoniek a listov. Je potrebné tento proces opakovať minimálne týždeň a aplikovať vždy čerstvú šťavu. Je dôležité, aby ste sa pri narábaní s touto rastlinou vyhli kontaktu so sliznicami a najmä očami. Šťava z tejto rastliny je pomerne sýta a preto je vhodné, aby ste mali na sebe staršie oblečenie, pretože sa môže odev znečistiť.

 

 

Náplasti
Druhá možnosť je zakúpiť si špeciálne náplasti v lekárni. Sú pomerne vysoko koncentrované a účinné. Po pravidelnej aplikácii by sa vám mala z bradavice urobiť suchá chrasta, ktorá sama odpadne. Špeciálne gély z lekárne sú veľmi účinné. Pracujú na princípe vlhkého liečenia. Malým aplikátorom si na postihnuté miesto nanesiete potrebnú dávku tekutého gélu. Táto vrstva o malú chvíľu stuhne a obalí postihnuté miesto. Neumožní prívod vzduchu a začne sa ozdravný proces.

 

Odborná pomoc
Najrýchlejším riešením veľkých a opakujúcich sa bradavíc – kurieho oka je návšteva skúseného dermatológa. Ten vaše bolestivé trápenie dokáže vyriešiť v priebehu pár minút. Aplikáciou tekutého dusíka vás výrastku zbaví. Miesto sa do týždňa zahojí a po kurom oku nezostane ani stopa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *