Ako sa rýchlo zbaviť mastných lupín na hlave

Výskyt lupín vo vlasoch nie je len estetický problém. Je to najmä kožné ochorenie. Lupiny sa vyskytujú rovnako u mužov i u žien. Taktiež ich mávajú ľudia so suchou pokožkou hlavy, ale i ľudia, ktorým sa mastia vlasy.

 

Podráždenie pokožky môže spôsobiť aj zlé zmytie šampónu. Stačí ak ho zle vyzmývate a dokáže pokožku hlavy podráždiť tak, že sa príliš vysuší a objavia sa lupiny.

 

Príčiny vzniku lupín
Nárast lupín býva aj období zimy. Časté prechody medzi vykúrenými miestnosťami a mrazivým ovzduším spôsobuje, že pokožka prichádza o svoju vlhkosť a začnú sa tvoriť lupiny. Tomuto prídete, ak budete používať kvalitné vlasové balzamy a budete dbať na dobrú výživu s obsahom zdravých tukov.

 

 

Z domácich surovín môžete na ošetrenie vlasov s lupinami použiť tinktúru z jablčného octu. Roztok si vyrobíte veľmi jednoducho. Stačí, ak zmiešate jablčný ocot s vodou a aplikujete k pokožke hlavy. Nielenže vám zmierni príznaky lupín, ale vaše vlasy zanechá nádherne lesklé.

 

Domáce odvary
Veľmi účinné sú aj silné odvary z brezy, žihľavy a lopúcha. Či už čerstvé alebo sušené časti rastlín je potrebné variť aspoň 5 minút. Odvar je potrebné nechať voľne vychladnúť. Ak odvar dosiahne vlažnú teplotu, vtedy je vhodný na aplikáciu pokožky hlavy. Vlažný bylinný odvar precedíme a snažíme sa ho aplikovať ku korienkom vlasov.

 

breza

 

Preventívne opatrenia
Ak chcete predchádzať výskytu lupín, mali by ste sa vyhnúť nadmernému využívaniu horúceho vzduchu fénu. Taktiež by ste mali pri umývaní vlasov využívať vlažnú vodu, v žiadnom prípade horúcu vodu. Odborníci neodporúčajú ani silné drhnutie a šúchanie uterákom.

 

Pri výskyte lupín by ste sa mali vyhnúť prehrievaniu vlasovej pokožky. Znamená to, že by ste nemali nosiť žiadne šiltovky, šatky, čiapky, klobúky a čelenky. Všetky pokrievky hlavy prehrievajú vlasovú pokožku a zhoršujú stav lupín. Taktiež by ste sa mali vyhnúť používania lakov na vlasy, gélov, penovým tužidlám, voskom na vlasy a ďalším stylingovým prípravkom.

 

Avšak pozor, ak sa vám na hlave odlupujú príliš veľké kusy suchej pokožky, nejedná sa o lupiny. Sú príznaky seberoickej dermatitídy. Je to vážne ochorenie pokožky, pri ktorej sa vysušujú veľké kusy vrchnej časti pokožky. Je to zápalové ochorenie. Okrem olupovania kože ho sprevádza veľké svrbenie a najmä výrazné začervenanie postihnutého miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *