Ak ste sa doma farbili vlasy a nie ste spokojná so svojim odtieňom neskúšajte žiadne agresívne odfarbovanie. Môžete to skúsiť viacerými šetrnejšími spôsobmi. Taktiež pomôže ak si budete denne umývať vlasy, čím častejšie si ich budete umývať tým rýchlejšie by sa mal neželaný odtieň z vašich vlasov vymyť. Samozrejme, je to dlhodobý proces. Väčšiu trpezlivosť si vyžaduje aj čakanie na to, kým farba ako tak odrastie.
Ťažko odstrániteľné tmavé odtiene
Ak si chcete zachovať zdravé vlasy, neexperimentujte príliš s odtieňmi vašich kaderí. Každým farbením tmavšou farbou ako je vaša pôvodná, zapríčiňujete usádzanie tmavých pigmentov. Tieto pigmenty sa usádzajú hlboko vo vnútri vlasov. Odborníci tvrdia, že niektoré odtiene tmavších tónovacích šampónov pôsobia na vlasy horšie, ako keby ste použili trvalé farby, ktoré obsahujú aj zložky peroxidu a amoniaku. Používanie farebných šampónov zapríčiňuje obaľovanie vlasov farebnými pigmentami. Najťažšie sa dajú odstrániť odtiene červenej farby a čiernej farby. V kaderníckom salóne môže takýto zákrok trvať aj viac ako 4 hodiny.
Neodborné domáce odfarbovanie
Domáce odfarbovanie peroxidom sa vyslovene neodporúča. Vaše vlasy by mohli zostať veľmi poškodené chemikáliami. Nesprávne domáce odfarbenie by váš mohlo na veľmi dlhú dobu pripraviť o zdravé vlasy. Zostali by vám veľmi vysušené vlasy, bez sily a bez lesku.
Odborníci taktiež odporúčajú, aby ste sa nevrhli ihneď do kaderníctva a žiadali, aby vám niekoľko rokov farbené vlasy v tmavých odtieňoch odfarbili na blond. Je dôležitá trpezlivosť. Šetrnejšie riešenie je hustejší melír alebo odfarbené iba niektoré pramene vlasov.
Doplnková starostlivosť
Doma si môžete vlasy počas odfarbovania u kaderníka ošetrovať rôznymi spôsobmi. Ako sme spomínali, odstraňovanie farby odporúčame prenechať odborníkom. Predídete tak rôznym divokým odtieňom vašich vlasov, a najmä krepovej konzistencie vlasov. Zatiaľ čo budete pravidelne navštevovať profesionálny kadernícky salón, kde budú pracovať na odstránení tmavej farby. Vy si môžete v domácich podmienkach medzi jednotlivými sedeniami pripravovať kúry a ozdravovacie masky na vlasy. Vymiešať si ich môžete zo surových vajec, z olivového oleja alebo kokosového oleja. Arganový a mandľový olej sú pri starostlivosti o suché vlasy veľkým pomocníkom. Nepodceňujte ani silu prírody. Prelivy z lopúchových a žihľavových listov vlasom umožňujú regeneráciu. Brezové odvary pomôžu prekrviť vlasovú pokožku a dodajú vašim vlasom pevnosť.