Ako odstrániť žuvačku z koberca, oblečenia a vlasov

Žuvačku z koberca môžeme odstrániť pomocou ľadu. Na miesto, kde je prilepená žuvačka priložíme kocku ľadu a počkáme, kým nestvrdne. Potom žuvačku oškriabeme. Ak na mieste zostanú časti žuvačky, veľmi jednoducho ich môžeme odstrániť liehom alebo pomocou technickým benzínom.

 

 

Odlakovač laku na nechty
Ďalšou možnosťou je nakvapkať na znečistený koberec odlakovač na nechty. Necháme pôsobiť pár minút a starou kefkou na zuby, ktorá má množstvo štetiniek, žuvačku odstránime. Ak máme možnosť, miesto potom dôkladne vytepujeme tepovačom.

 

čistenie koberca

 

Odstránenie žuvačky z oblečenia je pomerne jednoduchšie. Stačí, ak kus odevu alebo textílie, či už tričko alebo návlečku na podušku, dáme do mrazničky. Po pol hodine znečistenú textíliu vyberieme a jemne žuvačku zoškriabeme.

 

Žuvačka vo vlasoch
Ak máte žuvačku vo vlasoch, môžete ju odstrániť obdobne ako z koberca. Pomocou priloženia ľadových kociek žuvačka zamrzne a vy ju môžete jej časti jednoducho vyčesať pomocou hrebeňa.

 

Kolový nápoj
Žuvačku z vlasov môžeme odstrániť aj vďaka aplikácii koly. Stačí ak si pramene vlasov, ktoré sú znečistené žuvačkou pár minút potierame alebo namáčame v kole. Žuvačka sa po pár minútach bude dať z vlasov jednoducho odstrániť.

 

Rastlinný olej
Na žuvačku vo vlasoch pomáha aj aplikácia rastlinného oleja. Vlasy dôkladne potrieme okolo miesta, kde sa žuvačka prilepila. Potom jednoducho vyčešeme hrebeňom.

 

Fén
Okrem využívania ľadu, môžeme pri odstraňovaní žuvačky použiť aj teplo. Pomocou fénu zahrejeme miesto na koberci, kde sa žuvačka prichytila. Zohriatu žuvačku pomocou mikroténového vrecúška z koberca jednoducho zoberieme.

 

fen

 

Žehlička
Ďalšou možnosťou je použiť naparovaciu žehličku a pijavý papier. Na žuvačkou znečistené textílie priložíme pijavý papier a žehličkou viackrát prejdeme po tomto mieste. V prípade potreby môžeme opakovať viackrát.

 

Mnohí ľudia si pochvaľujú aj použitie citrónovej šťavy. Stačí ak na odev kvapnete citrónovú šťavu a po chvíli žuvačku môžete jednoducho zoškriabať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *