Ako zatepliť zárubne v pavlačových domoch?

Pavlačové domy prežívajú z jednej generácie na druhú a v našich mestách ch môžeme vidieť neustále. Niet sa ani čomu čudovať, keď niekto povie, že má s týmito bytmi problémy a musia niečo neustále riešiť. Mnohé pavlačové domy sa rekonštruujú, no mnohokrát si zárubne bytov treba zatepliť, aby neunikalo zbytočné teplo.

Nevýhody týchto domov

Pavlač

Pavlač

Okrem toho, že tieto domy sú naozaj veľmi staré a sú v nich neustále problémy, ďalšou nevýhodou je aj to, že sa z otvoreného priestoru vstupovalo do bytu. Nie je to potom nič také ako klasické byty, ktoré poznáme dnes. Toto miesto je potrebné tepelne izolovať, aby vám v byte bolo teplo a nemuseli ste zbytočne prekurovať. V mrazoch sa častokrát zráža teplo a nastáva nepríjemná vlhkosť.

Ako zatepliť?

Možno sa pýtate, ako tieto byty zatepliť? Zárubňu by ste mali oblepiť zvonku asi 1 cm silným polystyrénom a špeciálnym lepidlom, ktoré vám zabezpečí, že sa polystyrén len tak neodlepí a nebudete mať ďalšie problémy o niekoľko mesiacov. Polystyrén nalepte ako obloženie. V mieste zámku laty odrežte, aby sa kovanie nezachytávalo o zárubňu. Obloženie natrite silnou vrstvou lazúry na drevo.

Existuje niekoľko druhov obloženia dverí, ktoré môžete použiť. Nemusíte mať len drevené zárubne. Môžete si kúpiť aj iné farby či odtiene, ktoré sa vám budú hodiť k dverám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *