Poradíme Vám ako zaizolovať balkón

Izolácia balkónu je veľmi dôležitá vec, ktorú by ste mali mať vždy na pamäti. Či už sa sťahujete do nového bytu alebo domu, kde budete mať balkón, alebo už žijete niekoľko rokov v takom, určite nezabúdajte na to, aby bol balkón vždy dobre zaizolovaný. Vďaka tomu s ním nebudete mať nikdy problémy.

Jedným z najčastejších problémov, ktoré môžete mať s balkónmi je najmä odlepovanie sa podlahy či dlažby, ktorú na ňom máte. Následne sa vám môže poškodiť hydroizolačná vrstva, pokračovať to bude koróziou zábradlia a ukončí sa to všetko poruchami statickej funkcie nosných konštrukcií. Všetko toto je spôsobené najmú vlhkosťou, ktorá preniká cez nefunkčnú či zlú izoláciu.

schema-izolacie-balkona

Ako izolovať balkón správne?

Ak nechcete mať s týmito problémami nič spoločné, vždy svoj balkón sledujte a hneď pri prvom, najmenšom náznaku nejakého problému by ste ho mali začať riešiť. Na začiatok by ste si mali vytvoriť novú spádovú vrstvu. Práve vytvorenie tejto vrstvy predstavuje tradičné riešenie poškodených balkónov. Ako na to?

Najprv musíte odstrániť celú starú vrstvu, ktorá je narušená. Nemali by ste uvažovať nad tým, že by ste ju nejako „lepili“ a zachraňovali. Je to zbytočné a o pár týždňov by ste mohli mať rovnaký problém opäť. Na spodok môžete zvoliť vyrovnávaciu maltu, ktorá vám zabezpečí rovný povrch bez problémov. Na tento povrch následne naneste dvojzložkové utesnenie. Toto utesnenie bude fungovať ako hrubovrstvová hydroizolačná vrstva. Na škárovanie použite vhodný materiál, ktorý máte už otestovaný a robí sa vám s ním najlepšie. Na tmelenie prechodových škár zas použite sanitárny silikón či lepiaci tmel. Tento postup je najlepší pre balkóny, ktoré potrebujú iba opravu a nepatria medzi nové.

Najčastejším problémom všetkých balkónov býva najmä netesnosť voči vode. Viete čím je väčšinou spôsobená? Práve nevhodným riešením doplnkov, ktoré mnohokrát chcú majitelia aj po tom, ako zistia, že by neboli úplne najvhodnejšie. Ešte predtým, ako si balkón dáte vyhotoviť, poraďte sa s viacerými odborníkmi, ktorí by vám vedeli dať tie najlepšie rady. Všetky tieto závady s vodou sa totižto prejavujú až po niekoľkých rokoch.

 

Pri balkónoch však nezabúdajte ani na odvádzanie vody. Je veľmi dôležité, ako budete odvodnenie riešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *