Ako vyčistiť gril?

Čistenie kuchynských spotrebičov či iných častí kuchyne, ktoré používate na varenie, pečenie alebo smaženie môže byť naozaj veľmi ťažké, najmä ak ste danú vec už dlho neumývali. Mnohé čističe vám sľubujú hory-doly, čistotu za pár sekúnd, no častejšie sa stane, že špina a mastnota nejde vôbec dole. Ako si poradiť v takomto prípade?

Máte doma špinavý gril, ktorý ste sa snažili umyť už niekoľkokrát, no vždy bez úspechu? Asi vás to dosť štve a pohľad na túto vec, ktorá vám leží v kuchyni a nejde umyť vás musí naozaj hnevať. Ako na to, aby ste mali aj vy najčistejší gril, po každom použití?

Ako špine predísť?

spinavy-grilAk máte gril čistý a ešte len na ňom idete niečo urobiť, skúste veľkej špine a mastnote, ktorá ide veľmi zle dolu, nejako predísť. Mnohí sa už nevedia dočkať teplých slnečných lúčov, ktoré so sebou prinesú aj teplo a tým pádom skvelý čas na grilovanie. Predtým, ako však pôjdete grilovať, spravte pár opatrení, vďaka ktorým sa vyhnete zaneseniu a veľkej špine.

Na začiatok si pripravte menší stolík alebo iba nejakú nádobu, kde si budete vždy odkladať náradie na grilovanie. Takto predídete zbytočnému zašpineniu vecí, ktoré máte naokolo. Dobre spravíte, ak pred grilovaním natriete grilovací rošt konzumným olejom, ktorý máte doma. Predídete tak usadzovaniu najväčšej špiny, ktoré by vám mohla spraviť nepríjemnú špinu.

Grilovacia miska

Grilovacia miska

Skúšali ste už grilovať v grilovacích miskách? Tie sú skvelé najmä na mäso a zeleninu. Síce sa jedlo nedotkne roštu, no chuť grilovania bude mať, pretože cez dierky na spodku prejde úplne všetka aróma na jedlo a bude krásne voňať. Vy tak nebudete mať špinavý rošt, no o chuť určite neprídete. Jednorazový grilovací tanier môžete jednoducho vyhodiť a nič viac nemusíte riešiť. Ak máte trvácne misky na grilovanie, dajte ich jednoducho do umývačky riadu. Tá sa o všetko postará za vás.

Ochráňte aj seba a svoje oblečenie. Vďaka zásterám budete vyzerať presne ako pravý kuchár či kuchárka a svoje oblečenie tak skryjete a ochránite pred zbytočným zamastením alebo zašpinením. V ponuke obchodov nájdete aj ohňovzdorné zástery, pre prípad, že by ste nemali dobré skúsenosti s ohňom.

Každú špinu umyte ihneď!

Určite veľmi dobre poznáte to, keď doma v kuchyni umývate tanier alebo hrniec. Mnohokrát sa hneď po zašpinení dá umyť, pretože po zaschnutí by ste ho umývali márne. Rovnako je to aj s grilom. Vyčistiť gril treba čo najrýchlejšie, hneď po grilovaní by ste mali začať s umývaním roštu a ostatných kúskov, ktoré patria ku grilu. Na čistenie by ste mali použiť oceľovú kefku alebo špeciálny čistič na grily, ktorý vám zaručí dobré umývanie bez zbytočnej námahy. Nezabudnite sa zbaviť aj popola, ktorý nechajte vychladnúť, pozbierajte ho a vyhoďte do koša. Gril aj všetky jeho ostatné časti pretrite. Vyšúchajte ho do sucha, aby ste predišli tvorbe hrdze, ktorá by mohla váš gril zničiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *