Ako vyčistiť škvrny od púpavy. Toto zaručene funguje

Škvrny od púpavy pozná nejedna mamička. Malé deti si radi z púpavy zhotovujú kytičky a ozdobné čelenky do vlasov a podobne. Púpava obsahuje látky, ktoré po kontakte so vzduchom zhnednú. Sami ste si to iste všimli aj na rukách. Aj z pokožky sa hnedé fľaky pomerne ťažko odstraňujú.

 

rozkvitnuta pupava

 

Kyselina citrónová
Na odstránenie fľakov na oblečení môže pomôcť kyselina citrónová. Potrebné množstvo nasypeme na zašpinenú textíliu a pridáme vodu. Počkáme pár minút a operieme ako zvyčajne.

 

Odstraňovač fľakov na farebnom oblečení
Veľmi nápomocné sú aj klasické odstraňovače fľakov, ktoré sú voľne dostupne v skoro každej drogérii. Pri výbere si musíte dávať pozor, aby ste si vybral typ, ktorý je na farebné oblečenie. Ak by ste aplikovali odstraňovač škvŕn na biele oblečenie na nejaké farebné textílie, zostali by vám tam nepekné biele fľaky.

Veľmi nápomocná je aj šťava z čerstvého citróna. Túto šťavy by sme mali aplikovať na poškodené miesta ešte kým nie je fľak príliš zaschnutý.

 

Žlčové mydlo
Na ťažko odstrániteľné fľaky pôsobí veľmi dobre aj žlčové mydlo. Môžete si ho zakúpiť v tuhej forme alebo ako tekuté mydlo. V oboch prípadoch je najvhodnejšie nechať toto mydlo pôsobiť na zašpinenej textílii od púpavy cez noc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *