Ako vybrať záhradnú hojdačku?

Leto pomaly ale isto prichádza a s ním aj príjemné a teplé počasie. Človek trávi stále viac a viac času vonku. Ak patríte medzi týchto ľudí aj vy, je potrebné, aby ste si na dvore alebo v záhrade spravili miesto aj na príjemne posedenie. To môže byť vo forme záhradného nábytku ako napr. kreslá, lavice alebo aj záhradnej hojdačky. Tie si v našich rodinách našli čestné miesto už pred rokmi.

Záhradná hojdačka je jedným z veľmi obľúbených kúskov, ktoré si ľudia do záhrad alebo na dvory kupujú. Ich výhod je nespočetné množstvo. Nájdete ich vo viacerých prevedeniach, sú štýlové, dobre sa na nich sedí a skvelo doplnia každú jednu záhradu či záhradný domček. Chcete aj vy novú záhradnú hojdačku? Pomôžeme vám s jej výberom.

Obľúbené hojdačky do záhrady v našom katalógu

Pre koho?

Pre začiatok je dobré vziať do úvahy, že na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov hojdačiek. Niektoré sú menšie, iné sú väčšie. Niektoré sú nižšie, iné vyššie. Základné delenie hojdačiek je:

  • pre dospelých,
  • pre deti.

Hojdačky pre deti sú menšie a bezpečnejšie. Dieťa z nej nevypadne a väčšinou ide len o jednomiestne typy.

Naopak, hojdačky pre dospelých sú niekoľkomiestne. Práve preto myslite na to, koľko vás v rodine je a od toho sa približne odrazte. Väčšina hojdačiek poskytuje miesta pre 3 – 4 ľudí. Dobré je však zamerať sa aj na hmotnosť. Niektoré hojdačky udržia aj ťažšiu záťaž, čo je pri možnosti sedenia až štyroch ľudí vždy lepšie.

Dizajn

Aj keď to znie ako nie príliš dôležitý bod, pre každého, kto sa snaží o peknú a štýlovú záhradu či dvor, je dizajn veľmi dôležitý. Pri výbere teda pokojne myslite aj naň. Na trhu nájdete veľké množstvo záhradných hojdačiek. Od tých jednoduchších až po tie štýlové.

Väčšina záhradných hojdačiek poskytuje striešku. Vďaka nej si môžete cloniť. Vždy je však možnosť striešku odmontovať, aby ste si mohli vychutnať slnečné lúče.

Materiál

To, čo vplýva na celý dizajn a taktiež na výdrž hojdačky, je materiál. Ten by mal byť kvalitný, pretože len tak odolá zmenám počasia počas leta či iným zlým podmienkam. Najčastejší materiál, ktorý sa používa je drevo alebo kov. Niekedy ide aj o kombináciu oboch.

Drevená hojdačka vyzerá štýlovo a pritiahne pozornosť. Často je aj drahšia, pretože drevo je dnes drahý materiál. Treba si však dávať pozor. Aj napriek tomu, že drevo dokáže odolávať skoro všetkému, je tu jedna vec, ktorá ho dokáže zničiť. A tou je voda.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Na výrobu drevených hojdačiek sa využívajú rôzne druhy dreva. Ako drevo z našej oblasti, tak aj exotické dreviny. Čím exotickejší a zaujímavejší kúsok chcete, tým viac si budete musieť priplatiť.

Výhodou však je najmä to, že drevo má v tomto prípade niekoľko odtieňov a dá sa prispôsobiť presne podľa toho, aké ho chcete.

Okrem dreva je veľmi obľúbeným materiálom aj kov. Ten je voči vode odolný. Je lacnejší, a preto ľudia záhradné hojdačky z kovu majú veľmi radi.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Okrem ceny sú kovové hojdačky veľmi obľúbené aj vďaka svojej stabilite. Veľmi dobre držia a sú vhodné aj pre vyššiu váhu. Pri kove však myslite na to, že by mal byť masívny a väčší. Len vtedy dokáže vydržať dlho.

Inštalácia

Pri vyberaní hojdačky myslite aj na inštaláciu. Väčšina z nich dnes ponúka veľmi jednoduché zostavenie. Niektoré sú však špecifické a doma ich len tak nepostavíte. Ak netúžite po ďalších poplatkoch, ktoré by ste dali za odborníka, ktorý by vedel hojdačku postaviť, radšej stavte na jednoduchú inštaláciu.

Hojdačky sú skvelým doplnkom

Okrem toho, že sa na hojdačkách skvelo sedí a relaxuje, musíte uznať aj to, že sú skvelým doplnkom. A hlavne vtedy, ak dobre vyzerajú. Práve preto je dôležitý ich dizajn. Vyberte si takú hojdačku, ktorá bude nielen kvalitná, ale taktiež štýlová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *