Ako vybrať poličky do detskej izby?

Detská izba je nielen miestom odpočinku vášho dieťaťa, ale takisto miestom, kde sa bude neskôr dlhšie zdržiavať. Práve to je dôvod, prečo by ste mali vyberať poličky do detskej izby s ohľadom na dizajn, praktickosť a takisto s pohľadom do budúcnosti, kedy budú deti staršie a budú potrebovať aj viac miesta.

Výber poličiek do detskej izby môže byť z času na čas komplikovaný. Na trhu sa totižto nachádza veľké množstvo rôznych druhov nábytku. My vám v dnešnom článku povieme základné body, o ktoré by ste sa mali opierať vtedy, keď idete vyberať poličky do detskej izby.

Materiál poličky

Existuje niekoľko druhov materiálov, z ktorých môžu byť poličky zhotovené. Je to jeden z viacerých parametrov, podľa ktorých si ľudia tento kus nábytku vyberajú.

Drevo

Asi úplnou klasikou a materiálom, na ktorý staví väčšina, je drevo. Je to vhodný a kvalitný materiál do detskej izby, ktorý rozhodne neurazí, dobre vyzerá a hlavne, aj o pár rokov bude stále slúžiť. Drevo je taktiež dostupný variant za skvelé ceny.

drevene detske policky

Kov a sklo

Tento materiál patrí skôr do skupiny nevhodné pre deti a to práve z dôvodu bezpečnosti. Tento typ poličiek je vhodný napríklad do obývačiek alebo spální. Rozhodne sa mu vyvarujte v detskej izbe.

Laminát a drevotrieska

Posledným typom a taktiež vhodným pre deti je laminát alebo drevotrieska. Mnohí na ne stavia najmä z dôvodu skvelej ceny a jednoduchej údržby. Na trhu nájdete niekoľko farebných prevedení, čo je taktiež veľkou výhodou.

Typy poličiek do detskej izby

Na trhu nájdete niekoľko druhov typov poličiek, z ktorých si môžete vybrať.

Jednoduché poličky

Tieto poličky majú zvyčajne jedno poschodie a sú najjednoduchším typom, ktorý si môžete zakúpiť. Takouto poličkou nepokazíte nič, izba dýcha a nie je preplnená a jednoducho sa kombinujú s celým interiérom. Keďže patria medzi tie najjednoduchšie poličky, ich ceny nie sú tak vysoké a finančne vás tak nevyšťavia.

Poschodové poličky

Na rozdiel od jednoduchých poličiek, poschodové poličky sú síce o niečo drahšie, no ponúkajú omnoho viac úložného priestoru. Dajú sa aj pekne skombinovať s ostatnými kúskami v izbe, no treba im vyčleniť omnoho viac miesta ako pri menších poličkách.

Rohové poličky

A pre tých, ktorí túžia ušetriť miesto, sú tu rohové poličky. Dnes je tento typ celkom obľúbený a my sa ani nečudujeme. Efektívne využívajú steny, nemajú ostré rohy a sú zaujímavým kúskom, ktorý rozhodne pritiahne pozornosť. Práve to je dôvod, prečo sú tou najlepšou voľbou do detských izieb.

Bezpečnosť na prvom mieste

Dôležité je však uvedomiť si aj to, že bezpečnosť je na prvom mieste. A práve preto by ste mali vyberať vždy poličky, ktoré majú zaoblené rohy. Takéto rohy nemôžu nikomu nič urobiť. Nezabúdajte ani na správne umiestnenie poličky, na správny materiál a taktiež nosnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *