Ako vybrať správny PC stôl?

Každý kto pri počítači pracuje alebo na ňom trávi dlhší čas, by mal mať špeciálny stôl pre počítač, pri ktorom sa mu bude dobre sedieť a vydrží tak pri ňom aj niekoľko hodín. Takýto stôl je dôležitý pre vašu prácu a iné aktivity, ktoré vykonávate. Musí byť dostatočne veľký, no taktiež príjemný, aby ste sa pri ňom cítili dobre.

Mnohí si možno povedia, že nákup PC stola je zbytočný, pretože od toho bežného pracovného sa nejako nelíši. Pravdou je však presný opak. PC stôl sa od toho pracovného líši a to hneď vo viacerých smeroch, ako napríklad výklopné prvky, viac miesta, maximálne využitie, rozmanité usporiadanie a množstvo ďalšieho. Pri výbere toho najlepšieho vám poradíme.

Obľúbené PC stoly v našom katalógu

Klasický počítač vs. notebook

Aký počítač používate? To je prvou a základnou otázkou, ktorú musíte zodpovedať. Ak totižto používate bežný stolný počítač, rozvrhnutie počítačového stola bude trochu iné ako pri notebooku. Pri stolnom počítači totižto potrebujete umiestnenie pre skriňu počítača a ďalšie iné komponentny.

Výhodou práce na notebooku je to, že nevyžaduje toľko priestoru, a preto si poradíte aj s menším stolom. Vhodný stôl by však mal mať dostatok zásuviek úložných priestorov, aby ste pri práci mali úplne všetko po ruke.

Nastaviteľná výška pracovnej dosky

Keďže za počítačom strávite asi dlhší čas, mali by ste mať aj nastaviteľnú výšku, vďaka ktorej vám stôl ponúkne úplne inú úroveň komfortu. Pre bežné PC stoly platí, že optimálna výška sa pohybuje v rozmedzí od 70 – 80 cm.

Rozmery hornej dosky

Tento rozmer je veľmi dôležitý, pretože vďaka nemu si môžete správne rozvrhnúť, kde sa čo bude nachádzať. Niektoré PC stoly, ktoré sú určené pre stolné počítače, majú dokonca aj zvýšený podstavec pre umiestnenie monitora. To oceníte určite najmä pri práci s grafikou. Do takto nastaveného monitora sa totižto omnoho príjemnejšie pozerá.

Vďaka správnym rozmerom si budete môcť na stôl položiť úplne všetky komponenty, s ktorými pracujete pravidelne, ako napríklad tlačiareň či skener.

Špeciálne PC stoly

Nemáte dostatok miesta, no PC stôl by sa vám hodil? V ponuke obchodov dnes nájdete aj špeciálne, rohové stoly, ktoré si rozhodne zamilujete najmä vďaka ich funkčnosti. Takéto úspornejšieho usporiadanie vám poskytne omnoho viac miesta.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Dávajte si však pozor na správne umiestnenie. Na stôl by malo dopadať dostatočné množstvo svetla.

Cena

Posledným a finálnym faktorom je cena, ktorá dokáže rozhodnúť vo väčšine prípadov. Do PC stola sa rozhodne oplatí investovať ak dlho pracujete za počítačom a potrebujete mať dostatok miesta na všetky svoje veci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *