Ako vybrať záhradný nábytok

luxury rattan garden furniture

Aj vy radi trávite teplé letné večery na záhrade? Alebo aj poobedia či dokonca pri bazéne? Máme pre vás tip, ako si vybrať správny nábytok. Podľa výskumov ľudia najčastejšie oddychujú na záhradách až následne sú v rebríčku chaty či dovolenky.

K oddychu na záhrade patrí aj kvalitný a pekný záhradný nábytok. V súčasnosti je možné zakúpiť si záhradný nábytok zhotovený z rôznych materiálov :

Súčasné trendy záhradného nábytku

V súčasnosti sú obľúbenými doplnky do záhrady a nábytok z umelého ratanu, ktorý dodá nábytku a celej záhrade nenahraditeľný vzhľad. Starostlivosť oň je zároveň veľmi jednoduchá a nábytok je ľahký.Môže byť teda umiestnený nie len v exteriéry ale aj v interiéry. Tento nábytok je ľahký, no zároveň má pevnú konštrukciu.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Tak isto aj nábytok z ťahokovu je veľmi nenáročný na starostlivosť a udržiavanie. Ten je taktiež veľmi pevný ,ľahký no zároveň odolný. Práve preto patria tieto 2 materiály k najčastejšie vyberaným čo sa týka kúpi záhradného nábytku.

Okrem umelého ratanu a ťahokovu k ďalším obľúbeným materiálom z ktorého sa zhotovuje záhradný nábytok je hliník. Záhradný nábytok z hliníka je veľmi ľahko udržiavateľný, jednoducho sa oň starať, skutočne stačí len voda a handra. Je odolný voči dažďu, slnečným lúčom a taktiež aj vetru. Nekoroduje.  Ďalej je veľmi obľúbený aj nábytok z dreva teak.

Aké sú pravidlá pre výber kvalitného nábytku?

 • dĺžka záruky nábytku – dostatočná záruka na záhradný nábytok predstavuje dĺžku 5 rokov.
 • možnosť dokúpenia prvkov
 • obmedzenia pri výbere záhradnej zostavy – všímajte si, že si musíte zakúpiť vopred poskladanú zostavu alebo si ju môžete rozmiestniť podľa vašich predstáv.
 • pri kúpe dreveného stola dbajte na to, aby doska dosahovala hrúbku 2,8cm.
 • tvar nábytku

Budúcnosť dizajnu záhradného nábytku

Otázkou budúcnosti záhradného dizajnu sa zapodievajú viacerí dizajnéri. V súčasnosti sa dostáva do popredia výrok, ktorým sa riadia aj dizajnéri a to : “v jednoduchosti je krása.” Tým pádom sa dostávajú do popredia čisté línie a jednoduché tvary.

Zásady pre výber nábytku :

 1. Nábytok z umelého ratanu :
 • zistite kombinovateľnosť s nábytkom z dreva
 • polstrovanie by malo byť súčasťou kresiel z umelého ratanu
 • výber s kreslami s podrúčkami alebo bez

2. Nábytok z hliníka :

 • podrúčky z teaku
 • zloženie kresiel pre úsporu priestoru

Dbajte pri nakupovaní na zásady, ktoré vám uľahčia výber a pomôžu vybrať ten správny záhradný nábytok pre vás.

U nás nájdete široký výber záhradného nábytku rôznych štýlov, farieb, materiálov vhodné do každej záhrady, terasy.
Akciový záhradý nábytok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *