Ako vybrať detskú posteľ

Detská postieľka je prvým nábytkom, kde trávia deti svoj čas krátko po narodení až po niekoľko rokov. Práve toto je dôvod, prečo by sme mali venovať dostatočné množstvo času jej výberu. Kto si myslí, že výber správnej detskej postele nie je zložitý, je na veľkom omyle. Treba však dbať na praktickú stránku, aby bola postieľka nie len pekná, ale hlavne prakticky využiteľná.  Ďalej je potrebné dbať najmä na kvalitu z ktorej je postieľka vyrobená. Dôležité je aj to, aby bol rošt a matrac vhodný a adekvátne zvolený k posteli.

Obľúbené detské postele v našom katalógu

Postieľka

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, na akú dlhu dobu postieľku alebo posteľ kupujeme. Z toho sa odvíjajú parametre postele, ako napríklad jej veľkosť či tvar. Pozor si dajte najmä pri farebných postieľkach na farby, ktoré ak dieťa ocumľe by mu mohli uškodiť. Z takéhoto dôvodu je lepšie kupovať postieľku, resp. posteľ z prírodného materiálu.

v našom katalógu

Výber správneho detského matraca

Dieťa trávi značnú časť dňa a teda aj detstva v posteli. Oddych je pre správny vývin a rast veľmi dôležitý, a preto treba dbať na správny výber matraca. Matrac má významný vplyv aj čo sa týka správneho vývinu chrbtice. Preto si nechajte poradiť od odborníka, aby vaše dieťa a jeho chrbtica v spánku oddychovala správne. Taktiež je veľmi dôležité si uvedomiť , že ak nie sme oddýchnutí, sme nervózni. Avšak to isté platí aj pri našich deťoch. Práve z tohto dôvodu je dôležité, aby sme im dopriali správny oddych.

Je nie len mýtom, ale aj pravdou, že drevené postieľky sú najlepším výberom detských postelí. Ak sa jedná o detskú postieľku, medzery by nemali byť natoľko veľké, aby cez ne dieťa prestrčilo hlavu, pretože by sa mohlo zraniť. V prípade, že kupujete detskú posteľ na kolieska, vyberajte takú, ktorá má na kolieska brzdu, resp. zabezpečovací systém. V takýchto prípadoch nie je vhodné nahrádzať detskú postieľku cestovnou postieľkou, ktorá je pre dieťa nepohodlnejšia a nedodáva dieťaťu dostatočný oddych.

v našom katalógu

V súčasnosti možno na trhu nájsť obrovské množstvo detských postelí z rôznych materiálov a prevedení, či už tvarových alebo farebných. Nezabúdajme však na staré známe porekadlo, ktoré platí aj v tomto prípade, že drevo je len drevo. Totižto vedci dokázali že drevené detské postele sú jedny z naj odolnejších a naj pohodlnejších postelí na trhu. Preto zvážte, či doprajete svoju dieťaťu oddych na drevenej posteli alebo na nejakej modernej, ktorá možno lepšie vyzerá no neposkytuje dieťaťu dostatočný oddych.

U nás nájdete široký výber detských postelí rôznych štýlov, farieb, materiálov vhodné do každej detskej izby.
Akciové detské postele

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *