Ako vybrať záhradný ratanový nábytok

Každý kto má možnosť, obľubuje tráviť čas na záhrade. No v takomto prípade je dobre zvážiť, aký typ záhradného nábytku si zvolíte do svojej záhrady. Súčasné trendy hovoria najmä o nábytku z paliet, no ten nemá dlhú životnosť pretože nie je dostatočne odolný. Práve z takéhoto hľadiska odporúčame výber ratanového nábytka do záhrady.

Trendy ratanový nábytok

Ratanový nábytok je v súčasnosti veľmi v móde, pravdu povediac ide o nadčasový nábytok do záhrady, ktorý bude štýlový aj o niekoľko rokov. Tento typ nábytku sa rovnako hodí nie len do exteriéru, dokonca i do interiéru. Konštrukcia je hliníková, pevná, ľahká. Hmotnosť nábytku je veľmi nízka. Pri výbere je veľmi dôležité si uvedomiť, že záhradný nábytok sa nekupuje na 1 sezónu a ani na 2. Záručná doba ratanového nábytku by sa mala pohybovať okolo 5 rokov. Pri výbere nábytku je vhodné sa informovať a pýtať na všetko čo vás zaujíma. Práve na základe tohto si radšej kúpte drahší nábytok, ktorý vydrží dlhšie a starostlivosť oň bude jednoduchšia, ako v prípade, že si zakúpite záhradný nábytok za nízku cenu pričom jeho životnosť bude dosahovať možno 2 roky, resp. 2 sezóny.

Záhradné zostavy

v našom katalógu

Dôležité je, aby ste vami vybraný nábytok z umelého ratanu nenechávali v zime vonku, ale ho odkladali na miesto, kde nebude podliehať mrazu a vode. Je dôležité sa oň dôkladne starať, pretože len pri správnom staraní sa oň môže dosiahnuť takú dlhú životnosť.

Nezabúdajte, že najvýhodnejšou kúpou je záhradný nábytok z umelého ratanu, ktorý je ľahko umývateľný a odolný voči vode aj UV.

Kvalitné záhradné ratanové nábytky v našom katalógu

Na čo dávať pozor pri kúpe ratanového nábytku?

Výplet

Pri kúpe nábytku si zakupujte tovar s garanciou kvality, aby vám nevydržal len 1-2 roky, ale aspoň 5. Ak vám predajca nebude schopný garantovať záruku, choďte radšej inam, k predajcovi, ktorí bude o kvalite tovaru, ktorý predáva, dostatočne informovaný.

Hliníková konštrukcia

Najkvalitnejšia konštrukcia je hliníková. Je odolná voči korózii a zároveň ľahká.

Železná konštrukcia

V súčasnosti možno zakúpiť ratanový nábytok aj so železnou konštrukciou. V takomto prípade je však výhodnejšia farebná železná konštrukcia.

Drevená konštrukcia

Ide o model, kedy hovoríme o najlacnejšom ratanovom nábytku, keďže drevo je najmenej odolné voči vonkajším podmienkam. Životnosť takéhoto nábytku môže byť veľmi krátka, cca 1 sezónu.

U nás nájdete široký výber záhradného nábytku z ratanu rôznych štýlov, farieb, materiálov vhodné do každej záhrady, terasy.
Akciové ratanové nábytky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *