Ako vybrať správnu kuchynskú linku

Kuchyňa je miesto, ktoré patrí k hlavným miestnostiam v bytoch či rodinných domoch. V kuchyni sa rodina stretáva a trávi spoločný čas pri vychutnávaní si jedla. Práve preto by mala byť kuchyňa “priamo šitá” pre rodinu, aby v nej vládol pokoj a pohoda. V kuchyni by ste sa mali dobre cítiť vy a celá vaša rodina. Kuchyňa sa považuje zväčša za kráľovstvo žien, no nie vždy je tomu tak. Kuchynská linka by mala mať správne rozmery a dizajnovo by mala zapadať do celkového štýlu vášho obydlia. Častokrát okrem kuchyne, plní aj funkciu jedálne, to znamená, že sa v nej ľudia stravujú. Napriek tomu by malo byť v kuchyni dostatok miesta na prípravu pokrmov, pretože len jedno pripravené z lásky je naozaj chutné.

Vyberáme obľúbené kuchynské linky v našom katalógu

AKO VYBRAŤ SPRÁVNU MIESTNOSŤ PRE KUCHYŇU ?

Keď si vyberáte miestnosť, ktorá by mala plniť funkcie kuchyne, dbajte na to , aby bola miestnosť dostatočne veľká a presvetlená. Vždy je lepšie variť a tráviť čas pri sporáku za denného svetla, aby bola vaša nálada lepšia a neboli v depresívnom umelom osvetlení. Čo sa týka dĺžky kuchynskej linky, odhaduje sa , že dĺžka kuchynskej linky by mala byť zhruba 4m, aby bolo možné nainštalovať všetko potrebné. Tým pádom by mala byť dĺžka kuchyne minimálne 4 m. Výška pracovnej dosky by mala popri tom dosahovať zhruba 90cm, aby bola práca na nej jednoduchá a pohodlná. V niektorých prípadoch môžete drez na riady umiestniť do väčšej výšky ako je sama pracovná doska. Pracovná doska by mala byť elegantná, aby spadala k nábytku a zároveň odolná voči poškodeniu či už poškriabaním alebo iným rozličným spôsobom. Medzi obľúbené materiály na výrobu pracovných dosiek patrí laminát, ktorý nie len dobre vyzerá a je odolný, zároveň je cenovo dostupný v rôznych prevedeniach.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

NA ČO DBAŤ PRI ZARIAĎOVANÍ KUCHYNE?

Pri zariaďovaní kuchyne a výbere miest pre rôzne spotrebiče alebo časti linky, dbajte na základné pravidlá pre správne zariaďovanie. Nezabúdajte na pomyslený trojuholník, ktorý by mal vzniknúť medzi chladničkou, sporákom a drezom. Ideálne je, aby priestor, ktorý vzniká medzi nimi nebol príliš malý. Tzv. obvod tohto trojuholníka by mal dosahovať zhruba 3,5 m. Je obrovskou výhodou, ak sa sporák nachádza v blízkosti drezu, aby vám uľahčil prácu pri príprave pokrmov, či už dolievanie vody alebo odcedenie cestovín a pod. Ak máte možnosť, vyberte si kuchynskú linku v tvare písmena “L” a neoľutujete. Všetko budete mať poruke a naozaj “na dosah ruky”. Nie lenže budete mať dostatok miesta na pracovnej doske, navyše vám uľahčí prístup k jednotlivým spotrebič

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

VSTAVANÉ SPOTREBIČE ČI ÚLOŽNÉ SKRINKY?

Toto je otázka, ktorú si položí každý jeden, kto nanovo zariaďuje kuchyňu. Ak sa jedná o viac člennú rodinu, odporúča sa využiť skrinky ako úložný priestor. No ak by ste i tak preferovali skôr vstavané spotrebiče, úložný priestor sa dá vytvoriť aj na poličkách, či vytriedením nepotrebných vecí, aby skrinky neslúžili ako “bordeláreň.”

AKO VYBERAŤ KUCHYNSKÚ LINKU?

Kuchynskú linku si môžete nakombinovať a vybrať, poprípade dať vyrobiť na mieru. Kuchyne vyrábané na mieru zvyčajne výjdu drahšie, no sú vyrobené podľa predstáv kupujúceho. Výška najvyššieho nadstavca v kuchyni by mala byť taká, aby ste najvyššiu skrinku dokázali otvoriť rukou bez použitia stoličky, rebríka či stolčeka. Môžete si vybrať dvierka, ktoré možno otvárať dohora alebo do bokov. V súčasnosti patrí k veľkým trendom výber dvierok otvárajúcich sa smerom dohora. Ďalej si môžete vybrať, čo má pracovná doska končiť na úrovni skriniek, alebo kúsok trčať smerom dopredu. Práve táto varianta je odporúčaná viac, keďže aj napriek najväčšiemu úsiliu sa stane, že sa niečo vyleje alebo vytečie a v takom prípade nie sú zafŕkané celé dvierka kuchynskej linky. Pravdou však je, že výber správnej kuchynskej linky si vyžaduje dostatok času a nie je možné spraviť toto rozhodnutie v priebehu 5-10 minút, v niektorých prípadoch ani 1 dňa či týždňa.

NAJNOVŠIE TRENDY

V súčasnosti sa vracajú niektoré trendy, ktoré boli “in” v minulosti, no neskôr boli zaradené medzi nemoderné spôsoby zariaďovania kuchýň. Medzi najväčšie súčasné trendy patrí napríklad:

U nás nájdete široký výber kuchynských liniek rôznych štýlov, farieb, materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové kuchynské linky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *