Ako vybrať správnu pohovku

Aj vy chodíte po práci domov unavení a najviac sa sa tešíte na chvíľu, kedy si ľahnete na pohovku a budete oddychovať? No nie vždy je to tak. Ak nemáte správnu pohovku pre vás, váš odpočinok nespĺňa také účely, akoby mohol. Ak váš odpočinok nie je taký, ako si predstavujete, skúste vymeniť pohovku a uvidíte. Trápi vás bolesť chrbta alebo krížov? Taktiež môže byť problém v pohovke. Prečítajte si, aká by mala byť ideálna pohovka na odpočinok, ktorá podporuje oddych a správne uloženie chrbtice.

Vyberáme obľúbené pohovky v našom katalógu

V súčasnosti je trh presýtený rôznymi pohovkami, či už ide o materiály, farby, štýly či tvar. Je preto veľmi ťažké rozhodnúť sa pre tú správnu. Rozhodovanie preto neuponáhľajte a vyberte si naň dostatok času, aby ste následne toto rozhodnutie neľutovali. Dnes môžme vidieť rôzna dizajnérske kúsky, návrhári nechávajú voľnosť svojej fantázii, avšak nenechajte sa zmiasť a vždy dbajte na kvalitu, pretože pohovka sa nekupuje na krátke obdobia, ale na dlhšiu dobu. Dizajnéri popustili uzdu fantázii aj čo sa týka farieb, ktoré dnes nájdete v rôznych kombináciách od výmyslu sveta. Preto dbajte, aby ste si výber pohovky dostatočne premysleli a hodila sa k vášmu nábytku či farbe obývačky.

Náhradná posteľ pre návštevu

Často krát sa stáva, že ľudia, ktorí bývajú v malom dome či byte majú problém, kam uložiť návštevu, aby u nich mohla prespať. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť. Napriek tomu, že sa o rozkladacích pohovkách kadečo hovorí, my vám hovoríme, že to je jeden zo spôsobov, ktorý vám môže tento problém vyriešiť. Rýchlosťou svetla môžete obývačku premeniť na hosťovskú izbu a neustále odmietanie návštev na prespanie môže byť zabudnuté. Pretože dnes sú rozkladacie systémy vyrobené z takých materiálov, aby ste ich s ľahkosťou dokázala roztiahnuť aj zložiť. Samozrejme, tento typ pohovky nie je vhodný pre každodenné používanie na spanie, aby sa rozkladací systém neopotreboval alebo nepokazil.

Ako vybrať tú pravú pohovku?

Výber správnej pohovky treba odskúšať na vlastnej koži. Preto je lepšie aby ste si pohovku naozaj vyskúšali a sadli si do nej. Je však pravdou, že málokedy natrafíte na obchod, preto ľudia zväčša preferujú výber na internete. V takomto prípade sa však vyskytuje problém : “ako si danú pohovku odskúšam?” jednoducho. Treba nájsť obchody, ktoré danú pohovku vystavujú a vyskúšať si ju. Vybranú pohovku si následne môžete objednať z internetového obchodu, ak je jej ceny výhodnejšia.

Uvedomte si však, že v tej pohovke, ktorú si vyberiete, budete tráviť niekoľko hodín denne po dobu najbližších pár rokov. Ako už z názvu vyplýva, pohovka by mala byť pohodlná, aby sme si v nej dokázali vytvoriť pohodlie. Treba si všimnúť, ci pri sedení nie je až po vrch cítiť konštrukciu či struny. Taktiež je potrebné vybrať si správnu výšku a sklon opierky. Existujú rôzne výšky opierky, od 1/3 chrbta keď sedíte až po opierku siahajúcu nad úroveň hlavy. Taktiež je veľmi dôležitý sklon alebo krajné opierky na ruky.  Ak máte málo úložného priestoru, ideálna pre vás je pohovka s úložným priestorom.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Ešte pred výberom správnej pohovky by ste si mali rozmyslieť, kam ju umiestnite, aby ste si vedeli predstaviť jej tvar, veľkosť a farbu. V súčasnosti sa na trhu vyskytujú rôzne tvary pohoviek

Aký materiál je najlepší?

Výber materiálu, z ktorého je pohovka vyrobená alebo jej povrch, je tiež problematická. Nedá sa jednoznačne povedať, ktorý materiál je najvýhodnejší, pretože každý má svoje plusy aj mínusy ale medzi najpraktickejšie patria pohovy s umývateľným povrchom. Ak však uvažujete o kúpe koženej pohovky, premýšľajte aj nad nejakým poťahom, ktorý by vám umožnil využívať ju aj v lete, nakoľko tieto sedačky zvyknú byť v teple lepivé a neprievzdušné.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Výberu pohovky dožičte dostatok času, aby vaše rozhodnutie dozrelo do správneho rozhodnutia pre vás.

U nás nájdete široký výber pohoviek rôznych štýlov, farieb, materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové pohovky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *