Ako vybrať obliečky pre deti?

Zdravý a príjemný spánok je veľmi dôležitý. Rovnako, ako je dôležitý pre dospelých, je dôležitý aj pre deti. Na to, aby sa človek dobre vyspal, potrebuje mať nielen dobrý matrac, ale takisto dobré obliečky. Ako vybrať obliečky pre menšie deti tak, aby sa v nich cítili dobre?

Pri výbere obliečok pre deti je dôležité myslieť nielen na dizajn, ktorý je najmä pre ne najdôležitejšou časťou, ale taktiež na materiál, vzdušnosť, kvalitu, veľkosť a množstvo iného. Čo všetko je teda dôležité pri výbere obliečok vziať do úvahy?

Kvalitný materiál

Ako inak, najdôležitejšou vecou, ktorú spomenieme hneď ako prvú, je kvalitný materiál. Detská pokožka je citlivejšia ako pokožka dospelých, a preto je dôležité vybrať správny a kvalitný materiál, ktorý ich pokožku nebude nijako dráždiť. Medzi tie najlepšie vzdušné materiály, ktoré sú pre deti vhodné, sa radia napríklad bavlna, ľan alebo mikro vlákno. Syntetické materiály určite vyraďte, tie pre detskú pokožku nie sú vôbec vhodné.

Odporúčané bavlnené obliečky v našom katalógu

Údržba

Obliečky sa musia dať jednoducho čistiť a prať, preto je dôležité, aby ste si vždy vybrali také, ktoré sa budú dať jednoducho udržiavať. Je potrebné vyberať taký materiál, ktorý sa jednoducho žehlí a perie. Ideálne detské obliečky sú z mikrovlákna, pretože sú rýchloschnúce a po vypraní ich stačí len vyvesiť, žehliť ich netreba.

Bezpečné zapínanie

Keďže pre malé deti je často aj tá najmenšia maličkosť nebezpečná, mali by ste dávať pozor na zapínanie. Obliečky sa najčastejšie zapínajú na gombíky, zips alebo sa len zakladajú.

  1. Gombíky vhodné nie sú kvôli nebezpečenstvu vdýchnutia.
  2. Zips môže dieťa poškriabať, no dá sa zakryť a je lepší ako gombíky.
  3. Treťou možnosťou sú zakladacie obliečky, ktoré sú najbezpečnejšie. Ich nevýhodou je to, že vankúš či palón z nich môžu veľmi jednoducho vypadnúť.

Veľkosť a rozmery

Pri kúpe obliečok sú dôležité rozmery a veľkosť obliečok. Pri detských postieľkach je štandardný rozmer pre vankúš 40 x 60 cm a pre prikrývku 100 x 135 cm. Ak vaše dieťa spí v detskej posteli, rozmery obliečok sú 200 x 90/80 cm.

Dizajn obliečok

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na dizajn obliečok, ktorý je taktiež veľmi dôležitý. Farby a motívy sú pre deti najdôležitejšie. Obliečky sa im musia páčiť. V súčasnosti sú veľmi obľúbené rôzne postavičky z rozprávok alebo z filmov.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *