Ako vybrať ideálnu zostavu do detskej izby?

Zostavy sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí túžia po zjednotenej miestnosti, no netúžia po dlhom hľadaní rôznych jednotlivých kúskov. Kompletné detské zostavy sú veľmi pekné, jemné a hodia sa či už chlapcovi alebo dievčaťu.

Vybrať tie správne kusy nábytku do miestnosti je niekedy omnoho ťažšie, ako si človek myslí. Zladiť všetky materiály a farby nie je vôbec ľahké, vďaka čomu sú tu zostavy nábytkov. Pre ľahší výber existujú už skompletizované detské zostavy, ktoré obsahujú všetky kusy nábytku, ktoré potrebujete.

Odporúčané zostavy do detskej izby v našom katalógu

Výhody a nevýhody detských zostáv

Tak ako všetky výrobky a veci, tak aj zostavy majú svoje plusy a mínusy. Tak ako o výhodách si povieme niečo aj o nevýhodách.

Výhody

  • Detské zostavy sú viariabilné a mobilné
  • Pri výbere nemusíte hľadať ďalšie veľké množstvo výrobkov
  • Jednoduché riešenie do novej izby
  • Kvalitný materiál
  • Jeden rovnaký štýl
  • Nábytok do seba skvelo zapadá

Nevýhody

  • Je potrebné mať dostatok priestoru v izbe
  • Nie sú vhodné pre atypické domy a byty
  • Sú nevhodné pre kombináciu so staršími kusmi nábytku

Rozmery zostavy

Pri výbere zostáv je dôležité vedieť všetko o ich rozmeroch. V bližších informáciách nájdete o každej jednej zostave, ktorú idete kupovať, nejaké bližšie informácie, vrátane rozmerov. Zostava by mala byť dostatočne veľká, no nie príliš, aby sa do detskej izby zmestila.

Nesmie sa stať, že skriňa bude tak veľká, že bude tieniť napríklad stolu, ktorý potrebuje dostatočný prísun svetla. Naopak, stôl zas nemôže nijako zavadzať skrini, ktorá taktiež potrebuje dostatok miesta na to, aby sa jej mohli otvárať dobre dvierka.

Obsah zostavy

Ten je asi najdôležitejší. Človek totižto potrebuje dobrý obsah zostavy, ktorý je potrebné preštudovať si. Každá zostava je totižto iná. Niektorá je bez postele, iná s postelou. Niektoré zostavy obsahujú časti, o ktoré možno ani záujem nemáte.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Základom zostavy vo väčšine prípadov býva stôl, skriňa, komoda, polička a nočný stolík. Takýto základ by mohol byť pre vaše dieťa ideálny. Často sa totižto stáva, že práve deti chcú postele nejaké iné, zaujímavejšie, a v zostavách bývajú často len klasické prevedenia.

Dôležité je podotknúť, že zostava by mala rásť s dieťaťom, a preto je najlepšie vyberať také zostavy, ktoré sa hodia ako dieťaťu, tak aj väčšiemu dospievajúcemu človeku.

detská zostava

detská zostava

Materiál

Dôležitý je taktiež materiál. Podľa toho, z čoho je daná zostava vyrobená, si často človek aj vyberá. Najčastejšie na trhu nájdete predovšetkým drevo. To býva obľúbeným materiálom, na ktorý staví väčšina domácností. Okrem toho, že dobre vyzerá, je takisto aj kvalitné.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Rozmiestnenie zostavy

No a nakoniec je dôležité aj správne rozmiestnenie celej zostavy. Dodržujte základné princípy pre umiestnenie nábytku. Posteľ by mala byť v čo naj kľudnejšej časti izby. Určite ju nedávajte pri dvere. Pracovný kút by mal mať dostatok denného svetla a úložné priestory by mali byť dobre dostupné, by ste sa do nich čo najľahšie dostali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *