Ako strihať ovocné stromčeky – video návod

Jar je obdobie, kedy nielen vysádzame nové priesady zeleniny, ale aj vykonávame pravidelnú údržbu ovocných a okrasných drevín. Pre správny rast a vývoj stromu je potrebné pravidelne vykonávať strihanie ovocných drevín. V nasledujúcich videonávod sa dozviete, ako správne postupovať pri reze a strihaní ovocných kríčkov a stromov.

 

Pri výsadbe nových stromčekov je dôležité, aby sadenica mala pevnú a bohatú koreňovú sústavu. Vrchná časť mladého ovocného stromčeka by mala byť pevne zrastená. Vďaka správnemu strihu ovocných stromčekov bude vaša úroda kvalitná.

 

V prvom videonávode sa dozvieme ako pripraviť nový ovocný kríček pred výsadbou.V druhom videonávode sa dozvieme, ako postupovať pri pravidelnej údržbe ovocných drevín. Vďaka dobrému prestrihaniu koruny stromov, získame lepšiu úrodu. Strom taktiež získa viacej vzduchu, preto je dobré odstraňovať zbytočné húštiny. Na vodorovných vetvách sa vytvárajú pevnejšie púčiky, a preto, ak váhate, ktorú halúzku odstrániť, vyberajte vždy rastúce zvisle.

 

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=hNeHG62tlYw&feature=youtu.be” title=”Ako%20správne%20strihať%20malé%20ovocné%20dreviny”]

 

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=U2-HhSJpswk” title=”Ako%20správne%20strihať%20ovocné%20stromy”]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *