Ako si vybrať kreslo?

Kreslá sú v domácnostiach čoraz obľúbenejšie, pretože ponúkajú pohodlné miesto, kde sa dá po náročnom dni oddychovať, pozerať televízor, čítať knihu a pod. Kreslá (fotely) slúžia väčšinou na relaxáciu. Na rozdiel od gauča, či pohovky, nie sú určené na ležanie, ale výlučne len na sedenie.

Kreslami sa označuje veľa druhov sedacieho nábytku. Odlišujú sa svojím zovňajškom, spôsobom a miestom využitia. Každé kreslo má sedaciu časť a operadlo pre chrbát. Skoro všetky kreslá disponujú aj opierkami na ruky. Niektoré dokonca aj vysúvacím operadlom na nohy, ktoré býva zvyčajne umiestnené na podstavci, nôžkach, alebo kolieskach kvôli ľahšiemu používaniu.

Vyberáme obľúbené kreslá v našom katalógu

Druhy kresiel (fotelov)

Výrobcovia na našom trhu ponúkajú kreslá určené na rôzne účely používania, s rôznymi vlastnosťami, z rôznych materiálov a vo všelijakých farebných prevedeniach ( rohové, otáčavé, nafukovacie, závesné, otáčavé, sklápacie,elektrické, drevené, kovové, plastové, látkové, ratanové, prútené, kožené i koženkové, na centrálnej nohe, na kolieskach, sťahovateľné, rozkladecie a pod…).

Kde všade sa kreslá používajú?

S kreslami sa dnes už stretnete na mnohých miestach. Môžete ich vidieť na rôznych verejných priestranstvách, v kanceláriách a samozrejme aj v mnohých domácnostiach.

Vaše nároky na kreslo by vo veľkej miere mali byť ovplyvnené podľa toho, že kde a na akú úlohu ho budete chcieť používať. Iné si kreslo vyberiete do svojej obývačky a iné kreslo zvolíte do kancelárie.

Kreslá do domácnosti

Funkcia

Najdôležitejším kritériom v tomto prípade by mala byť práve funkčnosť kresla. Fotel by Vám mal zaručiť čo najvyšší stupeň pohodlia. Mal by Vám ponúknuť bezpečné miesto na odreagovanie a poskytnúť Vám pri tom vhodnú oporu pre chrbát.

Vlastnosti

Pokiaľ ste sa rozhodli zakúpiť si kreslo do Vašej obývačky, mali by ste si vybrať také, ktoré je umývateľné, stabilné a mäkké, vyrobené z materiálov príjemných na dotyk ( napr. látkové, alebo kožené).

Dizajn

Kreslo býva často súčasťou sedacích súprav. V prípade, že máte obývačku už zariadenú a rozmýšľate nad tým, že by ste do nej ešte doplnili kreslo, myslite na to, že by malo ladiť s Vašou pohovkou, či gaučom.

dizajnové kreslá
Tip: Kreslá preferujte v látkovom poťahu, pretože v praxi sa ukazuje, že na dlhodobejšie sedenie je látka ten najsprávnejší výber. Neodporúčame Vám výber kresla z umelej kože, eko- kože, PU a iných imitácií. Látka je príjemná na dotyk a je odolná proti zodratiu. Výrobcovia ponúkajú na výber aj snímateľné poťahy. Ich obrovskou výhodou je, že sa dajú ľahko udržovať v čistote.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Kreslá do kancelárie

Keďže veľkú časť z Vášho dňa trávite v práci sedením pri počítači, mali by ste sa pri výbere kresla zamerať na to, aby Vám predovšetkým poskytovalo oporu chrbta. Svojim tvarovaním by malo Vašu chrbticu udržovať v prirodzenom stave. Takéto kancelárske kreslo by malo byť stabilné, pevné a pohodlné, no zároveň by Vás nemalo uspávať. Je dobré, ak je vybavené kolieskami, ktoré Vám zaručia mobilitu aj počas sedu. Preto by ste kreslo do kancelárie mali vyberať dôkladne a rozhodnúť sa pre také, ktoré Vám zabezpečí príjemné sedenie s dôrazom na Vaše zdravie. Nezabudnite ani na to, že kreslo by Vás svojim vzhľadom malo vo firme dôstojne reprezentovať.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Kreslá vo verejných priestranstvách

Pod pojmom ,,verejné priestory“ rozumieme rôzne konferenčné miestnosti, čakárne, reštaurácie, cukrárne a pod. Predpokladá sa, že sa na týchto priestranstvách nebudete zdržovať veľmi dlhú dobu, takže sú do nich vhodné aj kreslá z plastu, kovu, zliatiny, dreva a pod. Dizajn kresiel v takýchto zariadeniach by mal ladiť s charakterom ich prevádzky.

Masážne kreslá

Takéto kreslá tvoria zvláštnu skupinu. Ich úlohou je naladiť používateľa, príjemne pomasírovať jeho chrbtové svaly a prispieť k jeho celkovej relaxácii. Vyrábajú sa aj elektrické, ktoré sú vhodné pre zdravotne postihnutých ľudí a pre seniorov. Uľahčujú nasadanie a vstávanie. Mávajú nezávislé polohovacie chrbtové opierky s oporou hlavy aj nôh. Sú ideálne na dlhodobé vysedávanie.

Pred nákupom kresla sa zamyslite

  • Kam ho chcete umiestniť ( kancelárie, domácnosti, verejných priestranstiev).
  • Vyberte si materiál, z ktorého bude mať Vaše kreslo poťah (eventuálne odporúčame protišmykovú úpravu).
  • Či ho chcete kombinovať s už zakúpeným sedacím nábytkom (gaučom, pohovkou).
  • Aké veľké miesto máte určené pre Vaše nové kreslo (Veľkosť kresla by mala odpovedať veľkosti miestnosti. Do malej izby radíme kúpu menšieho kresla).
  • Aká tvrdosť odpruženia sedacej časti Vám bude vyhovovať.
  • Nad materiálom, z akého sú vyrobené opierky na ruky (látkové sa časom zoderú).

Keď si ujasníte všetky tieto body, budete mať pri výbere nového kresla určite jasno a nemalo by sa Vám stať, že si vyberiete nevhodné. Veríme, že Vám Vaše nové kreslo bude slúžiť dlhé roky k vašej spokojnosti.

U nás nájdete široký výber kresiel rôznych veľkostí a materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové kreslá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *