Ako odstrániť farbu na vlasy z oblečenia

Mnohé dámy, ale i páni si farbia vlasy v domácich podmienkach. Pri tejto činnosti je možné, že si znečistíte nechtiac váš koberec alebo oblečenie. Pri farbení je dobré byť obozretný aj pri samotnej aplikácii okolo tvárovej časti hlavy. Ak sa chystáte farbiť si vlasy, je dobré si pred samotným procesom na tvár a krk natrieť hrubšiu vrstvu mastného krému. Mastný krém zaručí, že ak sa nechtiac zašpiníte od farby na tvári, stačí iba servítka a farbu si ľahko zotriete dole.

 

Pri farbení by ste mali používať staršie oblečenie a uteráky, na ktorých vám nebude prekážať znečistenie farbou na vlasy. Ak sa vám predsa len podarí znečistiť oblečenie alebo koberec, môžete vyskúšať niekoľko rád, ako sa farby zbaviť.

 

Niektorí výrobcovia pracích práškoch ponúkajú aj špeciálne prášky, ktoré dokážu vyprať aj škvrny od farby. Podmienkou úspechu je dať znečistený odev ihneď prať, ešte pred uschnutím. Čím skôr dáte znečistený odev prať, tým lepšie.

 

Peroxid (3 % roztok)
Na čistenie znečistených tkanín môžete použiť aj roztok 3% peroxidu. Tento roztok dokáže odstrániť škvrny od farby na vlasy z bielych tkanín.

 

Kyselina citrónová
Pomocou kyseliny citrónovej si môžete vytvoriť pastu, ktorú aplikujete na škvrny. Jedno balenie kyseliny citrónovej vysypte do misky a pridajte jednu polievkovú lyžicu vody. Túto kašovitú zmes aplikujte na fľak od farby. Ideálne riešenie je, ak túto zmes aplikujete z každej strany textílie.

 

Technický benzín
Technický benzín pomáha odstraňovať viaceré druhy škvŕn. Aj prípade znečistenia odevov a textílií je nápomocný. Na vatu alebo mäkkú tkaninu nalejte malé množstvo technického benzínu a potierajte znečistené miesto.

 

technicky_benzin

 

Chlór
Chlór, ktorý sa používa na udržiavanie čistej vody v bazéne môžete použiť aj pri čistení fľakov od farby na vlasy. Z troch litrov vody a chlóru môžete urobiť silný roztok. Poškodený odev v ňom môžete namáčať tridsať minút. Potom tričko ručne vypláchnite vo vlažnej vode a operte v práčke.

 

Žlčové mydlo
Klasické žlčové mydlo je praktickým pomocníkom pri odstraňovaní veľa druhov škvŕn a fľakov. Žlčové mydlo si môžete kúpiť v skoro každej drogérií. Vybrať si môžete tuhé alebo tekuté žlčové mydlo. Tekuté žlčové mydlo aplikujte v dostatočnom množstve na fľak a nechajte pôsobiť. Tuhé žlčové mydlo pomocou vody napeňte a potierajte olejovú škvrnu na textílii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *