Ako nalepiť zrkadlo na stenu

Zrkadlá na stenu môžeme nalepiť na rôzne typy podkladov. Pred samotnou aplikáciou je dôležité, aby sme povrch, na ktorý budeme lepiť zrkadlo dôkladne pripravili.

 

Príprava
Zrkadlá môžeme lepiť na keramické obkladačky, na stenu s klasickou maľovkou, na vodeodolnú maľovku, na bukas a aj na sadrokartón. U všetkých povrchov platí, že pred aplikáciou musia byť dôkladne zbavené všetkých nečistôt. Taktiež je potrebné, aby bol povrch steny dokonale odmastený. Vďaka tomuto kroku bude lepidlo lepšie na stene držať.

 

Silikón
Lepiť zrkadlo môžeme pomocou silikónu. Aspoň na jeden deň by sme mali zrkadlo podložiť, aby spoj pevne držal pokope.

 

zrkadlo - ako ho nalepiť

 

Lepidlo na zrkadlá a ťažké bremená
Okrem silikónu môžeme použiť na lepenie zrkadla aj špeciálne lepidlá. Najjednoduchšie je zájsť do sklenárstva, kde vám špecializovaní pracovníci odporučia lepidlo na zrkadlá, podľa povrchu, na ktorý chcete zrkadlo aplikovať. Špeciálne silné lepidlá majú schopnosť udržať aj dvadsať kilogramové zrkadlá. Dôležité je, aby ste lepidlo aplikovali do každého rohu, dobré je aplikovať lepidlo aj do stredu zrkadla. Ak sa obávate o bezpečnosť a o stabilitu zrkadla, môžete lepidlo striedavo aplikovať po celom povrchu zrkadla ako na šachovnici.

 

Ako na to
Lepidlá na zrkadlá sa predávajú v praktických baleniach, ktoré veľmi uľahčujú samotnú aplikáciu lepidla na povrch. Lepidlo nanesieme buď ručnou alebo pneumatickou pištoľou na vopred vybraný povrch. Ako sme spomínali povrch musí byť dokonale čistý, zbavený prachových častíc a odmastený. Pracovať by sme mali vtedy, ak teplota ovzdušia neprekračuje tridsať stupňov nad nulou. Ak potrebujete povrch vyhladiť, môžete na to využiť tmeliarsku stierku. Samotné zrkadlo by malo byť dobre ukotvené po celú dobu uschnutia povrchu. Doba uschnutia sa priamo úmerne odvíja od množstva použitého lepidla a od veľkosti povrchu zrkadla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *