Ideálne miesto na relax – vonkajšie posedenie

Azda neexistuje nič lepšie, ako si užívať teplý nočný vánok počas horúcich letných nocí. Tento pôžitok sa zmocňuje, ak si ho môžete užívať na svojej záhrade v spoločnosti svojej rodiny a najbližších priateľov pri pohľade na hviezdy, zatiaľ čo si vychutnávate pohár vína.

Každý dom, ktorý má dostatočne veľkú záhradu, by mal disponovať pohodlným posedením, ktoré nielenže dáva záhrade útulnejší charakteristický vzhľad, ale tiež umožňuje usporiadať letné stretnutia okolo krbu alebo bazéna.

Pri hektickom spôsobe života je dôležité stráviť nejaký voľný čas na čerstvom vzduchu, byť v spojení s prírodou a nadviazať s ňou vzťah. Môže to pôsobiť veľmi oslobodzujúco a antistresujúco. Môžete začať deň so šálkou kávy, ktorú si vychutnáte vo svojej záhrade alebo terase, po práci si pohodlne sadnete  a necháte sa štekliť slnečnými lúčmi, odpočiniete  si a zrelaxujete. Večer si vychutnáte príjemné grilovanie. Nie je potrebné, aby ste chodili niekam inam, keď si chcete vychutnali toto potešenie. Stačí len vyjsť pár krokov z domu. Na vašej záhrade celkom ľahko vyčarujete takéto príjemné miesto. Stačí vám k tomu len slnečník alebo strieška, stôl a pár stoličiek. Ak máte k dispozícii väčší priestor, môžete sa s realizáciou vonkajšieho posedenia viac pohrať.

TIP: dokonalý relax môžete zažiť aj vo vlastnej vírivke, ktorú môžete využiť aj v zime aj cez leto. Ak neviete ako nato, poradíme Vám ako vybrať vírivku.

Potešenie z prírody môžete zmiešať so starými obdobiami vintage kúskov: ťažké drevené sedačky plnené pohodlným čalúnením a vankúšmi, veľký stôl uprostred, baldachýn a kvety nasadené okolo posedenia. Môžete zvoliť nábytok z bambusu a cukrovej trstiny , ktoré vám pripomenú časy, keď ste trávili leto u babičky na záhrade a možno práve takéto kúsky nájdete u nej na povale.

Ak ste neprišli na chuť vintage kúskom, môžete si zadovážiť moderný nábytok, ktorý môže byť vyrobený z dreva alebo môže byť čalúnený. Priestor pri posedení vám môže zdobiť krb, ktorý vás počas chladných večerov zahreje. Pre pohodlnejšie sedenie si môžete na drevené stoličky položiť mäkké vankúše, ktoré budú plniť zároveň estetickú funkciu.

wicker-rocking-chair-50613_1920

pexels-photo-59321

Urobte dojem na svoju návštevu perfektnou kombináciou sedacieho nábytku, exteriérových a svetelných efektov a  nezabúdajte ani na terénne úpravy. Výsadba rastlín, štrk, dlažba, kamene a upravovaný trávnik, zabezpečia komplimenty každého návštevníka vašej záhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *