Rybník v hrnci: Vytvorte si vodnú záhradku v nádobe

Páči sa vám myšlienka mať rybník alebo jazierko vo vašej záhrade, ale nemáte na to dostatok priestoru? Pestovania okrasných vodných rastlín sa preto nemusíte vzdať. Môžete si vytvoriť vlastnú vodnú záhradku v hrnci alebo v inej nádobe. Výberom vhodných rastlín a nádob si môžete  vytvoriť vlastnú vodnú záhradku v každom vonkajšom priestore, ktorý prijíma šesť hodín slnečného svitu denne . Môžete si ich teda umiestniť na balkóne, terase alebo do záhrady.

vk

Vodné záhrada môže oživiť vonkajší exteriér krajiny takým spôsobom ako nič iné. Tento umelý vodný prvok  pridá nielen vizuálny dojem vo vašej záhrade, ale tiež prepožičiava útulnú atmosféru s jeho upokojujúcimi zvukmi.

Malé vodné záhrady sú zbierkou ponorených rastlín v kvetináčoch, ktoré si môžete ľahko presúvať podľa svojich predstáv.  Urobte si malý rybník len s použitím hrnca alebo vedra a pestujte krásne vodné rastliny ako cattails, lizard tail ,lekna a vodné ľalie. Tým sa okamžite rozžiari vaša záhrada.

Vyberte nádobu

 

Vyberte veľkosť kontajnera podľa vašich požiadaviek a možností. Môžete použiť prenosnú vaňu, misku alebo kvetináč. Keramické a plastové nádoby s objemom 15-25 litrov sú najlepšie alebo použite  starú umývacia vaňu. Vyberte nádobu, ktorá bude z vnútra natretá tmavou farbou, aby rybník vyzeral priestrannejší a hlbší. Pokiaľ je to možné, vyberajte  kontajner viac ako 40 cm široký a 25 cm hlboký.

vk2

Potom ako si vyberiete vhodnú nádobu, použite tehly alebo prevrátené nádoby ponorené pod hladinou vody, ktorá vám umožní meniť výšku vašich rastlín na vytvorenie krásnej krajiny. Následne prichádza na rad výber vhodných vodných rastlín -môžete voliť podľa zaujímavého výzoru jednotlivých rastlín, podľa farebnosti a v neposlednom rade podľa veľkosti, aby sa vám zmestili do nádoby. Doplňujte vodu do kontajnera každých pár dní v závislosti na rýchlosti odparovania. Ak používate mestskú vodu z vodovodu, nechajte ju odstáť prvýkrát po dobu 48 hodín, aby sa chlór odparil alebo si kúpte špeciálne tablety na odstránenie chlóru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *