Vlastná výroba: Spravte si závesný kvetináč

Závesný kvetináč môže vytvoriť peknú dekoráciu v našich domovoch. Neslúži len ako ozdoba, ale plní aj svoju funkciu. Niekedy je ťažké nájsť kvetom vhodné miesto, kde nebudú zavadzať. Mať na parapete príliš veľa kvetov nemusí byť vždy praktické. Často je výhodné mať závesný črepník pre rastlinu. Človek nemusí hľadať obrovské priestory pre uloženie viacerých rastlín. Závesný kvetináč šikovne plní svoju úlohu a kvety môžeme umiestniť takmer kdekoľvek a nespornou výhodou je aj fakt, že vyzerá skvele. Teraz si môžete vyrobiť svoj vlastný držiak na kvety, ktorým môžete vhodne doplniť svoj balkón alebo okná. Stačia vám k tomu položky, ktoré bežne nájdete v domácnosti. Postup je celkom jednoduchý a veríme, že ho zvládne každý z vás.

kvetinac

Potrebný materiál:

Bavlnené lano
Jeden kovový krúžok
Meter
Kožené šnúrky
Stropný háčik
Črepníkové rastliny

 

Postup pri výrobe:

 

Začnite tým, že nastriháte 4 kusy lana, ktoré budú mať rovnakú dĺžku. Preložte ich napoly. Na lane môžete urobiť rôzne uzly, ktoré budú slúžiť ako ozdoba alebo lano ozdobte pomocou kožených šnúrok, ktorým obalíte lano.

Lanka navlečte cez krúžok tak, aby mali rovnakú dĺžku a spravte pevný uzol.

 

dd0599f5f1913e5a61ee62ad5387745c

Vyberte si malý črepník podľa vlastného výberu a umiestnite ho na vami spravený držiak.

Závesný kvetináč oživí váš interiér i exteriér. Môžete ho umiestniť do rohu miestnosti, pri okne, na verandu alebo na balkón.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *