Prútené ploty v záhrade

Prútené ploty sú vyrobené z prírodného materiálu. Pri ich výrobe životné prostredie nie je zaťažované, ako pri použití umelých materiálov. Zvyčajne sú vyrábané z prútia vŕby. Najčastejšie ich využívame na vytvorenie väčšieho súkromia v záhrade alebo ako podporu pre rast ozdobných rastlín.

Prútený plot by sa mal pravidelne udržiavať. Keďže je to plot vyrobený z čisto prírodných materiálov, môže rýchlejšie podliehať skaze a poveternostným podmienkam. Slnko, dážď spôsobujú blednutie farby a znižujú pružnosť. Ak budete prútený plot pravidelne ošetrovať, bude vám slúžiť veľmi dlho.

lalak-prutene-ploty

 

Montáž prútených plotov je veľmi jednoduchá a nenáročná. Stačí vopred namerané dielce vložiť medzi pripravené kovové opory. Ak oporu plotu od zeme vymurujete predĺžite životnosť plota, pretože betón zabráni vlhkosti plot znehodnocovať. Ako oporu výrobcovia plotov doporučujú klasický pletivový plot, ktorý by mal byť v rovnakej výške ako prútený plot. Jednotlivé diely sa na plot pripevňujú obyčajnou elektrikárskou páskou. Správna montáž vytvorí pre plot stabilitu a plot sa stane odolný aj voči vetru.

Ceny plotov sú individuálne. Záleží, či si vyberiete vopred vytvorené diely alebo si dáte plot zhotoviť na mieru. Cena prútených plotov na mieru sa pohybuje od 20 EUR za meter štvorcový.

prutene-ploty-lalak

Obrázky: Július Lalák, telefón 0911 200 354

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *