Oplatí sa investovať do masívnej postele? Rozhodne áno!

Masívne postele boli v minulosti veľmi obľúbené. Okrem toho, že boli pohodlné, skvelo dopĺňali štýl, ktorý bol považovaný za tej najlepší danej doby. Spolu s rokmi však prichádzali aj ďalšie trendy, ktoré tieto postele vystriedali. Rovnako ako pri móde, tak aj pri interiéri, sa štýly vracajú a rovnako je na tom aj masívna posteľ.

Posteľ z masívu je známa tým, že je pevná, odolná, zdravotne nezávadná a taktiež poskytuje príjemnú charakteristickú vôňu, ktorá váš domov len zútulní. Ak aj vy uvažujete nad novou posteľou a premýšľate, či by bola masívna posteľ niečo pre vás, rozhodne by ste ju mali vziať do úvahy.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Prečo masívnu posteľ?

V dnešnom článku vám dáme rovno niekoľko dôvodov, prečo je masívna posteľ niečo, na čo by ste mali rozhodne staviť. Všeobecne je však o nábytku z masívneho dreva hovorené len v dobrom zmysle. Prečo? Takýto nábytok totižto poskytuje kvalitu, krásne zariadený interiér, ktorý pôsobí štýlovo a moderne a taktiež príjemnú atmosféru, ktorú by ste iným materiálom rozhodne nedosiahli.

Pri výbere masívu by ste si mali byť istí, že sa vám nábytok páči, pretože ten vydrží dlhé roky, často aj niekoľko generácií. Spomeňte si na nábytok svojej starej mamy či prababky a určite sa vám pred očami vybaví aspoň jeden kúsok, ktorý bol vytvorený z masívneho dreva. Niet sa ani čomu čudovať. V tejto dobe bolo práve drevo základom domácností.

Na výrobu nábytku sa v dnešnej dobe používajú rôzne dreviny. Medzi najväčšie rozdiely medzi nimi nájdete kresbu dreva, tvrdosť či vek. Všeobecne sú však všetky dreviny veľmi odolné. V našich končinách nájdete najčastejšie nábytok vytvorený z buku, dubu a orechu. Niektorí výrobcovia však stavia aj na exotické dreviny ako mahagón, akácia, čílsky dub, americký topoľ či eukalyptus. Pri týchto drevinách si musíte byť istí, že zaplatíte o niečo viac.

Odolnosť a skvelá výdrž

Prvým dôvodom, prečo by ste na posteľ z masívu mali staviť je najmä to, že drevo je veľmi odolné a vydrží naozaj dlhé roky. Ako sme vyššie spomenuli, mnohé rodiny majú tie isté kusy nábytku aj niekoľko generácií.

Aj napriek tomu, že sa môže drevo nepekne poškriabať, dokáže vydržať naozaj veľmi dlho. Škrabance si často nemusíte ani len všimnúť, pretože sa stanú súčasťou pôvodnej kresby dreva. Nábytok sa stáva doslova originálom, ktorý si tvoríte počas rokov vy sami.

Výhodou postelí z masívu je to, že sú stabilné, nevŕzgajú a sú veľmi odolné. Na prvý pohľad vyzerajú veľmi pekne.

Jednoduchá údržba

Mnohí ľudia stavia na masívne postele najmä kvôli ich jednoduchej údržbe. Pri dreve stačí vziať len vlhkú handričku, ktorou prejdete raz za čas všetky miesta a zbavíte sa tak prachu. O drevo by ste sa mali starať aj trochu viac. Nie je to však nič zložité. Ak sa vám zdá, že po rokoch je drevo suché, stačí vziať citrónový olej, ktorým ho pretriete.

Drevo by ste mali držať ďalej od priameho slnečného žiarenia, aby ste sa vyhli zbytočnému vysušeniu, proti ktorému budete musieť bojovať. Prirodzený vzhľad postele zachováte tak, že budete udržiavať rovnomernú úroveň vlhkosti vo svojom dome a najmä v miestnostiach, kde sa postele nachádzajú.

Každý kúsok je originálom

Na výrobu sa používa vždy prírodné drevo, a preto si môžete byť istí, že rovnakú posteľ ako máte vy doma, nebude mať nikto iný. Drevo sa totižto odlišuje, a preto je každý kúsok zaujímavým originálom. Zaujímavosťou je najmä to, že drevo z jedného druhu sa môže líšiť v závislosti od veku stromu, poveternostných podmienok a spôsobu, akým bolo drevo spracované. Preto výrobky z dreva, ktoré sú z toho istého druhu, nebudú nikdy rovnaké.

Posteľ na mieru

Nie každý chce alebo môže mať vo svojom dome postele, ktoré sa predávajú v obchode a sú vo väčšine prípadov vhodné do väčšiny miestností. Niektorí ľudia majú špeciálne tvarované izby, kde potrebujú niečo iné alebo jednoducho majú vlastnú predstavu o tom, ako by mala posteľ vyzerať.

Na Slovensku nájdete veľké množstvo výrobcov masívneho nábytku, ktorí vám dokážu splniť vaše predstavy. Aj napriek tomu, že vás takýto výrobok môže stáť nemalé čiastky, rozhodne to stojí za to. Oproti veľkej produkcií, aká je väčšinou pri výrobe postelí do obchodov, bude materiál opracovaný citlivejšie a kvalitnejšie.

Posteľ z obnoviteľného materiálu

A tým najlepším na koniec je to, že drevo je obnoviteľným materiálom. Keďže sa postele používajú každý jeden deň, niekedy aj niekoľkokrát, môže sa opotrebovať. A práve preto máte možnosť veľmi ľahko a bez väčších nákladov svoju poste zrenovovať a vrátiť jej naspäť krásny vzhľad.

Vo väčšine prípadov sa povrchová úprava zbrúsi a natrie novým transparentným lakom. Niekedy s môže stať, že opráv bude o niečo viac. Vždy sa však môžete tešiť z toho, že posteľ bude vyzerať ako predtým.

Masívne postele sú jednou z najlepších volieb, ktorú môžete urobiť. Síce do nich budete musieť najprv investovať väčšie čiastky, uvidíte, že sa vám to rozhodne oplatí.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *