Otvorené ohnisko z kameňa v záhrade. Inširujte sa

V súčasnosti sa pri príprave jedál v záhrade preferujú záhradné grily. Avšak do zabudnutia neupadlo ani klasické ohnisko, ktoré je zapustené do zeme. Jeho výstavba je veľmi jednoduchá a ak sa vytvorí z kvalitných materiálov jeho životnosť je veľmi dlhá. Okolo ohniska môžeme použiť dlažbu alebo plochu obložiť prírodnými kameňmi. Pri ohnisku môžeme vytvoriť aj praktické posedenie. Na jeho výrobu môžeme použiť drevenú guľatinu, debničky, palety alebo dosky.

ohnisko-v-zahrade

Ak budujeme ohnisko mali by sme použiť odolné tehly, ktoré sa používajú na stavbu grilu. Tehly, ktoré nie sú žiaruvzdorné by mohli popukať a vynaložená práca by vyšla nazmar. Je potrebné siahať po tehlách a kameninách, ktoré sú odolné aj voči náročným poveternostným podmienkam. Ohnisko zvyčajne nebýva ničím chránené a je potrebné, aby vydržalo nápor vetra, dažďa a mrazu.

 

Okolo ohniska je praktické vytvoriť priestor z nehorľavého materiálu, ak by z ohňa lietali iskry a zapálené uhlíky. Plochu okolo ohniska oceníte aj pri pokladaní rôznych horúcich vecí.

ako-vyrobit-ohnisko-v-zahrade

Ak nepreferujete zapustené ohniská môžete si zakúpiť ohniská, ktoré sa dajú prenášať. Na terasu je vhodné ohnisko z nehorľavého kameninového materiálu. Dostupné sú aj ohniská z plechu. Prenosné ohniská môžeme položiť na podložku z odolných tehál. V prípade potreby môžeme okolie kovového ohniska obsypať štrkom pre zvýšenie bezpečnosti.

Ohniská by nemali byť umiestňované v blízkosti drevených plotov a ihličnatých drevín. Umiestnenie pri ihličnatých drevinách je mimoriadne nebezpečné, pretože tento typ drevín obsahuje veľa živice a je veľmi horľavý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *