O výrobe ručne robených šperkov s pani Janou Ficzeriovou.

Prinášame vám rozhovor, ktorý sme uskutočnili s pani Janou Ficzeriovou z portálu svetnapadov.sk. Pani Ficzeriová nám prezradila, aké druhy materiálov pri výrobe šperkov používa, aké sú jej najobľúbenejšie materiály a mnohé iné zaujímavé informácie zo sveta šperkov.

1. Na úvod by ste mohli našim čitateľom priblížiť, čomu sa venuje váš obchod svetnapadov.sk.

Obchodík je pre všetkých, ktorí milujú tvoriť a vyrábať veci nevšedné. Ponúkame kreatívny materiál na hobby tvorbu,hotové šperky a poradenstvo pre začínajúcich nadšencov. Nie sme len obchod, ale snažíme sa vytvárať priateľskú atmosféru. Keďže obchodík je splnením môjho sna, snažíme sa, aby sa aj naši zákazníci cítili ako v nebíčku :).

 

2. Aké druhy šperkov vyrábate?

Vyrábam predovšetkým šité šperky, ale skúšam všetko, čo ma v danej chvíli napadne. Milujem vymýšľať nové vzory a farebné kombinácie.

naucnice-rucne-robene-svet-napadov-rozhovor

foto: www.svetnapadov.sk 

3. Vyrábate aj šperky z dreva?

Keďže predávame drevené polotovary, skúšala som vypaľovať z dreva, maľovať na drevo a tiež som skúšala aj servítkovú techniku.

 

4. Predávate len vyhotovené šperky alebo aj rôzne pomôcky na tvorbu, materiál a podobne?

Predávame nielen hotové šperky, ale predovšetkým materiál a pomôcky na ich výrobu.

 

svet-napadov-sperky

foto: www.svetnapadov.sk

 

5. Aké druhy materiálov využívate na tvorbu šperkov?

Skúšam všetky možné aj nemožné materiály. No mojou vášňou sú japonské korálky, ktoré ma fascinujú svojom presnosťou a nádhernými farbami.

 

6. Prevádzkuje aj tvorivé kurzy. Zaznamenali ste o tieto kurzy narastajúci záujem ?

Samozrejme poriadame tvorivé kurzy a vďaka nim sme spoznali mnoho úžasných ľudí, ktorí sa stali našimi priateľmi. Sme veľmi radi, že je záujem o kurzy, ktoré sú mojou srdcovou záležitosťou, pretože ma dokážu nabiť neskutočnou energiou.

 

sperky-svet-napadov

foto: www.svetnapadov.sk

 

7. Máte nejaké rady a tipy ako sa správne starať o ručne robené šperky tak, aby nám vydržali čo najdlhšie?

Ja stále hovorím, že o ručne robené šperky sa treba starať ako o svoj poklad. Je to s láskou vyrábané a treba sa o to aj s láskou starať. Pokiaľ nie sú použité komponenty zo striebra, nemôžeme sa so šperkami umývať a obľúbené parfémy používame predtým, ako sa ozdobíme šperkami.

 

8. Aké druhy kovov používate pri výrobe šperkov, sú vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou?

Snažím sa používať komponenty bez obsahu niklu, ale na požiadanie vyrobím aj s komponentami zo striebra či z chirurgickej ocele.

svet-napadov-rozhovor

foto: www.svetnapadov.sk 

Na záver by sme sa chceli poďakovať pani Jane Ficzeriovej za poskytnutie zaujímavého rozhovoru. Ak máte akékoľvek otázky alebo postrehy, môžete ich písať do komentárov pod článkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *