Ako zväčšiť malú kúpeľňu

V kúpeľni trávime každý deň množstvo času, a preto je vhodné, aby sme sa v nej cítili príjemne. Ak máte malú kúpeľňu a cítite sa v nej stiesnene, máme pre vás pár tipov. Jednoduchými trikmi si kúpeľňu môžete opticky zväčšiť.

Veľmi dôležitá je farba zariadenia v kúpeľni. Ak je vaša sanita tmavá a obkladačky taktiež, nečudujte sa, že sa v kúpeľni necítite dobre. Svetlé farby miestnosť opticky zväčšujú. Pri použití svetlej farby pôsobí kúpeľňa živšie a optimistickejšie. Ak máte možnosť, je vhodné vo svetlých farbách vyberať všetky prvky. Biele alebo bledo krémové by mali byť farby sanity, obkladačky a nábytok. Ak máte v kúpeľni malé mozaikové obkladačky, priestor môže pôsobiť preplnene. Pri prerábaní kúpeľne je vhodné použiť veľké dlaždice.

mala-kupelna

Veľké zrkadlá prakticky poslúžia na zväčšenie kúpeľne. Veľké zrkadlo môžeme umiestniť nad umývadlo. Ak chcete mať v kúpeľni skrinky na stenu, je vhodné vyberať modely s prednou zrkadlovou stranou.

Optické zväčšenie priestoru zabezpečí aj umiestnenie nábytku aspoň pol metra nad zemou. Priestor bude pôsobiť otvorenejšie a voľnejšie. Tento krok vám zabezpečí aj ľahšie udržovanie čistoty v miestnosti.

Dostatok svetla v malej kúpeľni je veľmi dôležitý. Je vhodné využiť kvalitné stropné osvetlenie. Dostatok svetla v miestnosti zabezpečí využitie svetiel po stranách zrkadla.

ako-zvacsit-malu-kupelnu

Radikálnym riešením môže byť prestavba bytového jadra. Môžete tak spojiť kúpeľňu s toaletou. Tento krok si dobre zvážte, pretože pri väčšom počte obyvateľov môže spôsobovať komplikácie. Ak v byte bývate dvaja, nemalo by prekážať, že kúpeľňa je obsadená. Ak v byte bývajú napríklad štyria členovia domácnosti, môže spojená kúpeľňa pri rannom zhone spôsobiť výrazné zdržanie.

Avšak kúpeľňa spojená s toaletou má aj výhody. Môžete do nej umiestniť vaňu, na ktorú ste v malej kúpeľni nemali dostatok priestoru. Ak sa vám dovtedy do kúpeľne nezmestila práčka, teraz už na ňu budete mať dostatok priestoru. Ak máte v kúpeľni okno, môžete na vyššie položené poličky umiestniť ťahavé rastlinky, ktoré skrášlia priestor v kúpeľni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *