Inšpirácie pre oživenie záhrady

Aby ste priviedli záhradu k životu, niekedy treba viac ako len starostlivosť o kvety a rastliny. Ak máte pocit, že vašej záhrade niečo chýba a nepôsobí celistvo, môžete sa ju pokúsiť oživiť vytvorením domácich kutilských záhradných pokusov.

Niektoré z nich sú len malé roztomilé veci, ktoré môžu vniesť do vašej záhrady príjemnú atmosféru a čaro, ktoré jej chýbalo. Pozrite sa na tieto jednoduché pokusy a vytvorte si záhradu vašich snov, ktorá sa nezaobíde bez komplimentov od vašich známych a kamarátov. Pri vytváraní týchto projektov sa možno aj zabavíte, precvičíte si svoju zručnosť a nakoniec budete mať príjemný pocit z dobre odvedenej práce.

9f907a3f05ad25051e6d1f635cc1a8eeDrevený chodník

Však je tento chodník šarmantným a zaujímavým prvkom? Budete prekvapení aká ľahká je jeho výroba a možno sa budete hnevať sami na seba, že vás to už nenapadlo skôr. Stačí si nájsť miesto, kde chcete chodník umiestniť, vykopať priestor a nájsť nejaké hrubé drevené dosky, ktoré by boli pre jeho výrobu vhodné a zároveň pôsobili dekoračne. Položte ich na vykopané miesto, medzery vyplňte pôdou, aby dosky držali na svojom mieste. A je to hotové! Skutočne vám to zaberie len niekoľko minút.

 

Rozsvieťte záhradu vonkajším lustrom

1a6f42569b98e94e3d2305e7cc91b5ddČasto sa snažíme priviesť vonkajšie dekorácie do interiéru, napríklad pomocou kamennej dlažby alebo dreveného obkladu. Čo tak to spraviť teraz naopak? Vytvorte si tento romantický luster, ktorý prinesie svetlo do vašej záhrady aj večer. Všetko čo na jeho zhotovenie budete potrebovať je drevený kôš, zaváracie poháre a ozdobné kryštáliky. Drôtený kôš by mal mať držiak a rovnú základňu, do ktorej poukladáte poháre, v ktorých budú čajové sviečky. Na drôtený kôš poukladajte kryštálovú reťaz. Pripevnite ho na strechu terasy alebo strom. Reťaz by mala byť dostatočne dlhá, luster by mal visieť nad stolom a mal by siahať nad úrovňou vašich očí. Zapáľte sviečky a vychutnávajte si romantický večer.

 

 

 Scrabble do záhrady

36585b61db90920aa9c0a259d25ae442Milujete hru scrabble? Tento nápad je skvelý pre zabavenie vašich hostí, ale aj detí. Je síce trochu zložitejší na realizáciu a bude si vyžadovať značnú dávku trpezlivosti a času pri jeho výrobe, ale ak chcete mať najzaujímavejší dvorček v susedstve, určite stojí za tú námahu. Najprv si urobte drevený rám, do ktorého následne vlejete betón a rozdelíte ho na štvorcovú plochu. Po zaschnutí betónu vymaľujte štvorce farebne. Ak budete mať šťastie a trpezlivosť, možno nájdete vhodné písmená pre hru v špecializovaných obchodoch. Ak nie, môžete si ich vyrobiť z vinylovej tapety. Nápadom sa medze nekladú.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *