Ako a čím zalepiť nafukovací bazén, čln a nafukovačku

Ak sa vám na nafukovacom bazéne vytvorila diera, nezúfajte. Nafukovací bazén sa dá zalepiť viacerými spôsobmi.

 

Lepidlo na bicykle
Bazén môžete zalepiť lepidlom a záplatami, ktoré sa používajú na opravu bicyklových duší. Prvým a nevyhnutným krokom je poškodené miesto dokonale vysušiť a odmastiť pomocou acetónu. Odborníci odporúčajú aj poškodené miesto pred aplikáciou lepidla jemne ošmirgľovať.

Potom môžeme aplikovať lepidlo na bicykle. Lepidlo by sme mali nechať zavädnúť aspoň tri minúty. Na lepidlo potom aplikujeme náplasť a necháme ho pôsobiť aspoň 24 hodín, najlepšie ak je zalepené miesto zaťažené nejakým ťažším predmetom. Ak máte možnosť môžete tento zalepený spoj umiestniť aj do zveráka.

 

lepidlo na nafukovaci bazen

 

V špecializovaných predajniach môžete zakúpiť aj lepidlo, ktoré je určené na lepenie poškodených miest nafukovacieho bazénu. Tieto lepidlá sú založené na báze polyvinilchloridov, vďaka tomu môžete lepiť poškodené miesta aj pod vodou.

 

Pri kúpe lepidla by ste si mali dať pozor, aby ste zakúpili lepidlo, ktoré je vodeodolné. Predídete tak zbytočným sklamaniam a komplikáciám. Ak je váš bazén hrubší a obsahuje aj textilnú časť, môžete poškodené miesto opraviť pomocou teplovzdušnej pištole.

 

Lepidlo na čelné sklá
Mnohým majiteľom nafukovacích bazénov sa osvedčilo na lepenie aj použitie špeciálneho lepidla na čelné sklá áut. Tento typ lepidiel sa využíva ak pri vlhkom prostredí. Ak máte možnosť, je vhodné poškodené miesto zalepiť záplatami z oboch strán poškodenej časti nafukovacieho bazéna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *