Ako vypestovať štvorlístok?

1 4lístok2Už ako malé deti ste chceli nájsť v tráve štvorlístok, ktorý by vám priniesol šťastie? Ak áno, paríte medzi mnohých ľudí, ktorí to chceli takisto, no niekedy sa to proste nedarí. Keď ste dospelí, často by ste si určite priali viac šťastia, pretože sa cítite možno unavení alebo nešťastní. Síce vám štvorlístok šťastie možno neprinesie, dobrý pocit z neho budete mať. Skúste si ho vypestovať!

Počuli ste o tom už niekedy? Ľudia si pestujú doma štvorlístky, z ktorých majú potom dobrú náladu a úsmev na perách. Predsa len, keď vám doma v záhrade vykvitne štvorlístok, určite ste z toho nadšení. Vyskúšajte to aj vy a uvidíte, že sa objaví úsmev na tvári aj vám.

Na pestovanie štvorlístka vám stačí naozaj veľmi málo. V obchodoch nájdete zmes alebo presnejšie sadu, ktorá vám pomôže vypestovať si krásny štvorlístok presne u vás doma, niekde v tráve. Sada sa predáva v škatuľke, kde nájdete aj slovenský návod na to, ako presne zasadiť semienka a ako sa o ne starať. Niečo takéto môžete nájsť v príslušných obchodoch so semenami alebo v záhradkárstvach.

Štvorlístok sa pokladá za symbol šťastia a ten, kto ho nájde to šťastie vraj bude mať. Aspoň niečo také nám bolo povedané, keď sme boli malí a aj teraz to môžete počuť zo všetkých strán. Niet sa čomu čudovať, keďže štvorlístok len tak ľahko nenájdete. Pravdou však je, že šťastie nezávisí práve od určitej rastlinky, ale priamo od vás, no keď chcete mať zo seba dobrý pocit, vypestovať ho môžete.

Postup pestovania

1 4lístokPostup je naozaj veľmi jednoduchý a máte ho celý popísaný v návode, ktorý dostanete pribalený v škatuľke. V balíčku nájdete tri špeciálne cibuľky, jeden kvetináčik a jeden výživový disk, ktorá po zaliati horúcou vodou napučí. Po napučení stačí keď do substrátu vložíte jednu z troch cibuliek špičkou nahor a kvetináčik umiestnite na svetlé a chladnejšie miesto. Tam sa mu bude určite dobre dariť.

Starostlivosť

Dôležitá je samozrejme aj samotná starostlivosť. Substrát by mal byť ďalšie dni pomerne dosť vlhký, aby z cibuľky mohol vyjsť púčik a začať štvorlístok rásť. Keď rastlinka vyrastie do výška asi 5 centimetrov, je dobré presadiť ju do väčšieho kvetináča, aby mala dostatok miesta.

Na jar môžete kvetináč presunúť von, na čerstvý vzduch. Ak bývate v byte, skvelým miestom bude balkón.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *