Ako vybrať konferenčný a kancelársky stôl?

Konferenčný či zasadací stôl je základom každej jednej kancelárie, v ktorej pracujete. V mnohých prípadoch dokáže tento stôl naozaj veľké zázraky a spraví perfektný prvý dojem, ktorý potrebujete v mnohých prípadoch.

Dnešné trendy, ktoré vládnu v interiéroch hovoria jednoznačne, stavte na minimalizmus. Čím jednoduchšie a čistejšie línie bude mať váš stôl, tým lepšie pre vás. Kancelárie sú často riešené minimalisticky, a preto by mal aj stôl korešpondovať s týmto štýlom. Výber stola je však občas trochu viac zložitejší.

Vzhľad kancelárie je najdôležitejší

Výber stola by ste nemali urýchliť a mali by ste si presne predstaviť, čo všetko tento stôl má mať a čo naopak, nie. Vzhľad kancelárie totižto vypovedá o vašej firme omnoho viac, ako si na prvý pohľad môžete myslieť, a práve preto by ste mali vedieť, čo sa vám do nej hodiť bude.

Každý z nás chce, aby kancelária vyzerala dobre a upravene. Len vtedy, ak je v nej dobré prostredie, viete uzatvoriť rôzne zmluvy s klientmi alebo vybaviť dôležité rokovania. Existuje niekoľko typov stolov, ktoré nájdete na trhu:

Každý z nich sa od toho druhého niečím menším líši.

Konferenčné stoly

Posledným variantom sú konferenčné stoly, ktoré sú rozmerovo menšie ako kancelárske a rokovacie stoly. Pre ľudí, ktorí majú väčšiu kanceláriu, je dobré obrátiť sa aj na tieto menšie stolíky, na ktoré následne môžu poukladať nejaké dôležité veci. Rovnako môžu pri stolík dať dve či tri pohodlné kreslá pre klientov, ktorí čakajú.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Okrem kvalitného materiálu by mal byť konferenčný stolík aj štýlový a mal by ladiť s ostatkom miestnosti. Ak by ste totižto kúpil úplne dizajnovo odlišný stolík, doslova by v miestnosti svietil.

  • Rozmery stolíka sú menšie, no stôl by rozhodne nemal byť úplne malý. Je dôležité môcť si naň odložiť nejaké dokumenty či šálku kávy.
  • Dizajn je taktiež veľmi dôležitý. Ako sme vyššie spomínali, musí korešpondovať so zvyškom miestnosti.
  • A na koniec dostatok miesta. Každý stolík by mal mať dostatok miesta okolo seba, aby sa k nemu dali prisunúť aspoň dve kreslá.

Pri výbere rokovacích, kancelárskych a konferenčných stolíkov by ste si mali spraviť čas a dbať na jeho výber. Je to totižto stôl, ktorý vám vydrží roky.

Rokovacie a kancelárske stoly

Tieto dva typy by sme mohli spojiť, pretože sú to skoro tie isté stoly a ich odlišnosti sú minimálne. V minulosti ľudia nebrali toľko ohľad na kancelárske stoly a vo väčšine prípadov stavili na tú najlacnejšiu možnosť. Naopak, dnes ľudia nad rokovacími stolmi premýšľajú veľmi úpelnivo a snažia sa vybrať tie najlepšie.

Rokovací stôl by mal byť jednoduchý s čistými líniami a po tom, ako ho umiestnite do kancelárie, by nemal spraviť efekt zaplnenosti. Aj po tom, ako daný stôl bude v miestnosti, by mala byť kancelária vzdušná a príjemná.

  • Tvar stola by mal mať základné geometrické tvary a to obdĺžnik, štvorec, elipsa alebo kruh. Tieto základy sú najobľúbenejšie a rozhodne si ich zamilujete.

Obĺžnikové konfrenčné stolíky v našom katalógu

Štvorcové konfrenčné stolíky v našom katalógu

Okrúhle konfrenčné stolíky v našom katalógu

Oválne konfrenčné stolíky v našom katalógu

  • Keď sa zastavíme pri materiáli, mnohí ľudia volia stále laminát v dekore dreva. Je lacný a vyzerá skvelo. Jeho nevýhodou je krátka životnosť. Druhým obľúbeným variantom je kombinácia textúr dreva a chrómu. Táto kombinácia je veľmi zaujímavá.
  • No a poslednou vecou, ktorá sa pri stoloch rieši, sú rozmery. Miery kancelárskych stolov sú variabilné a každý volí podľa toho, aký veľký stôl potrebuje. Najčastejšie na trhu nájdete stoly s dĺžkou 800 – 5600 mm a šírkach 500 – 1200 mm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *