Ako vybrať jedálenský stôl

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok, ale aby mohla ísť, musíte pripravené jedlo aj niekde zjesť. K tomu je potrebný správny jedálenský stôl. V súčasnosti je trh zaplavený obrovským množstvom rôznych jedálenských stolov a stoličiek k nim. Je pravdou, že kuchynský stôl patrí k naj dôležitejším kusom nábytku v dome. Keby sme ho mali nejak definovať, mohli by sme povedať, že kuchynský stôl a gauč v obývačke tvoria akoby srdce domova. Najviac času trávime pri jedálenskom stole pri raňajkách, obede a večery. Je to miesto, možno jediné, kde sa stretáva celá rodina „za jedným stolom“. A práve preto je výber správneho jedálenského stola veľmi dôležitý.

Čo je dôležité pred kúpou?

Pred kúpou je dôležité si určiť, kde bude jedálenský stôl umiestnený a aký veľký má byť. Veľkosť sa zvyčajne prispôsobuje počtu ľudí, ktorí dom obývajú. Jedálenský stôl zvyčajne býva najväčším kusom nábytku v jedálni prípadne kuchyni alebo spojenej kuchyne a obývačky. Je len na vás či si vyberiete stôl minimalistický, maximalistický, masívny, rustikálny, retro,… Existuje obrovské množstvo štýlov, z ktorých si môžete jedálenský stôl vybrať.

Vyberáme obľúbené jedálenské stoly v našom katalógu

Aký materiál vybrať?

To, z akého materiálu je stôl je veľmi dôležité a môže to ovplyvniť nie len pocity človeka, ktorý je za stolom, ale ovplyvňuje to aj celkový dojem miestnosti.

Drevo

Drevo pôsobí príjemne na človeka. Je teplé a útulné. No pravou je, že drevo je pomerne háklivé na údržbu.

v našom katalógu

Kov

kovový stôl môže byť so sklenou alebo kamennou doskou. Výhodou tohto stola je, že sa ľahko udržiava, no na človeka nepôsobí príjemne, pretože je príliš chladný. Nemôžme nespomenúť aj fakt, že sklo je rozbitné, a preto môže byť aj nebezpečné.

v našom katalógu

Lakované drevo, dyha alebo plastová fólia

Tieto 3 materiály môžu byť správnym kompromisom pre výber jedálenského stola, teda materiálu, z ktorého je jedálenský stôl vyrobený.

Ako veľký by mal byť jedálenský stôl?

Trápi Vás otázka, aký veľký by mal byť jedálenský stôl, aby ste sa zaň všetci zmestili, prípadne aj vrátane návštevy? Je potrebné si premyslieť, koľko ľudí bude za tento jedálenský stôl zasadať denne a koľko počas rodinných návštev, sviatkov či osláv. Na 1 osobu by ste mali pri stole počítať miesto o rozmeroch 65 až 70cm. AK nemáte dostatok priestoru pre takýto veľký stôl, vyberajte okrúhly prípadne oválny tvar jedálenského stola. Praktickým a zároveň elegantným riešením môže byť napríklad rozkladací alebo rozťahovací stôl.

Osvetlenie

Nemôžme zabudnúť ani na osvetlenie pri jedálenskom stole. Najlepším riešením je možnosť využitia čo najviac denného svetla pri jedálenskom stole. Je vhodné aj umiestnenie svetla, lustra nad jedálenský stôl. Luster by mal byť umiestnený v strede stola vo výške minimálne 70cm nad jedálenským stolom.

Na tomto webe Vám ponúkame široký výber jedálenských stolov rôznych veľkostí, farieb, materiálov vhodné do každej spálne alebo detskej izby.
Akciové jedálenské stoly

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *