Ktorý interiérový štýl sadne vám?

Je niečo lepšie ako útulný domov, ktorý odráža vašu osobnosť? Domov je zhmotnením vlastných záujmov, životného štýlu a vkusu, tak prečo si ho nezariadiť podľa seba? Pri zariaďovaní by si mal každý sám uvážiť, čo sa mu páči najviac a podľa toho si zvoliť akým smerom sa bude uberať interiérový dizajn vlastného príbytku.

 

Moderný štýl bývania

Súčasné trendy interiérového dizajnu dávajú do pozornosti jednoduchosť a otvorenosť. Ostré línie, priestrannosť a nie príliš veľa dekorácií sú hlavnými rysmi zariaďovania podľa najnovších trendov. Stropy sú vysoké a okná veľké, aby prepustili čo najviac svetla. Pocit z moderného priestoru upevníte len niekoľkými, ale zato veľkými kusmi nábytku a neutrálnymi, pokojnými farbami v pozadí.

livingroom-1032733_1280

furniture-802031_1920

Retro štýl

Veľmi známi štýl obdivovaný mnohými vernými priaznivcami v podstate odráža všetko z 50. 60. a 70. rokov. Farby, veselé štruktúry a hlavne nekonečne veľa vzorov. Práve to je dôvod, prečo sa toľko ľudí rozhodlo práve pre tento štýl – veselé bývanie plné života a v žiadnom prípade nie nuda! Navyše zriadiť si dom v takomto štýl nemusí byť vôbec finančne náročné.

home-1438330_1920

Rustikálny štýl

Rustikálny štýl nás podobne ako Retro prinúti tak trochu cestovať v čase. V tomto prípade sa ale dostaneme oveľa ďalej do histórie. Tu sa dostávajú do popredia hlavne prvky ako rôzne organické materiály, kamene, drevo – a teda dostávame sa bližšie ku prírode. Rustikálny štýl by sa dal charakterizovať ako smer interiérového dizajnu, ktorý využíva hlavne tieto prvky: rôzne kovy, železo, drevo, koža, betón, kamene, či tehly.

furniture-768766_1920

Industriálny štýl

Nie sú vaše steny tak trochu nedokončené? Aj tejto otázke by ste mohli čeliť, ak by ste si domov zariadili v industriálnom štýle. Odpoveďou však je: „Vôbec nie!“ Podstatou tohto štýlu je práve vyvolať dojem takzvanej „hrubej stavby“. Zdanlivo nedokončený interiér je v skutočnosti plne funkčný a opracovaný tak, aby aj „surové“ materiály a prvky v konečnom dôsledku vyzerali veľmi pekne a moderne. Steny z betónu, tehličiek alebo iného stavebného materiálu sa dopĺňajú kovovými alebo kamennými prvkami a starožitným nábytkom.

 

Štýl inšpirovaný morom

Domček na pláži? Možno, no nie každý si chce alebo môže túto alternatívu bývania dovoliť. Ak však ste náruživým obdivovateľom prímorského štýlu bývania, prečo nie? Váš domov bude pokojným útočiskom pre relax v obklopení upokojujúcich modro bielych stien, prírodných materiálov a pobrežných textúr. Čiže, ako pri mori! Ako dekorácie môžete použiť pár koralov, či mušlí, ktoré ste si doniesli z dovolenky.

Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl sa dá opísať v troch slovách: krása, jednoduchosť a funkčnosť. Ak keď steny práve nehýria farbami, to ale neznamená, že je tento štýl nudný. Priaznivci prírodných materiálov si určite prídu na svoje. Škandinávsky štýl vnesie do vášho príbytku kúsok severskej elegancie, ktorá nikdy neomrzí.

bathroom-1336164_1920

be-1230271_1920

Eklektický štýl

Nech si vyberiete ktorýkoľvek z vyššie spomenutých štýlov, vyberte si tak, aby vám a ostatným obyvateľom domu, či bytu skutočne sadol. Nebojte sa tiež experimentov a zlaďte dokopy aj viaceré štýly. Ako sa vraví, fantázii sa medze nekladú, môžete využiť napríklad aj eklektický štýl.
Ten v sebe spája často krát aj úplne nesúrodé a odlišné štýly. Možno aj kvôli chaosu, ktorý často krát pri tomto štýle nastane je vhodný hlavne pre tých „odvážnejších“. Eklektický štýl sa nebojí extravagancie, práve naopak sám ju vyvoláva. Obľúbené sú tiež vysoké kontrasty, kombinácie úplných protikladov, všetko je však dôkladne premyslené, aby z takýchto nevšedných kombinácií nakoniec aj tak vyšiel veľmi pekný a chaotický, ale zároveň usporiadaný interiér.

colorful-1340664_1920

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *