Ako si vybrať vitrínu

Vitríny majú multifunkčné využitie. Môžete ich využiť napríklad v obývačke, alebo v detskej izbe, či v kuchyni. Vitrína Vám môže poslúžiť ako knižnica, alebo si do nej môžete vystaviť zbierku porcelánu, či kryštálu. V detských a študentských izbách môžu byť využité podobne. V jedálni do nej môžete poukladať všetky potrebné riady a kuchynské textílie a budete ich tak mať stále poruke. Navyše Vám vkusná vitrína, umiestnená v miestnosti, vylepší celkový dizajn priestoru.

Vyberáme obľúbené vitriny v našom katalógu

Prostredie

Pri výberu vhodnej vitríny je potrebné zhodnotiť, že do akého priestoru má byť umiestnená. Vzhľadom na to môžeme vitríny rozdeliť na:
• interiérové- použitie vo vnútorných priestoroch
• exteriérové- použitie vo vonkajších priestoroch

Vitína do vonkajších priestorov

Pozor by ste si mali dať hlavne v prípade, že chcete mať vitrínu vo vonkajších priestoroch. Na takéto miesto je vhodné použiť skrinky, na ktorých sú styčné plochy ošetrené elastomérom a je u nich riešený obvod hustoty. Elastomér je látka, ktorá nestráca svoje elastické vlastnosti ani pri vysokých teplotách. Po uvoľnení napätia sa vracia späť do pôvodného tvaru. Elastoméry ( guma, kaučuk) sa v spojením iných látok používajú napr. na výrobu pneumatík, izolácií káblov, hadíc a pod. Takto riešené vitríny sú zabezpečené proti poškodeniu a znehodnoteniu umiestnených motívov a zároveň sa u nich znižuje tvorba rosy na čelnom skle, čo tiež zabraňuje ich znehodnoteniu.

Rozmery a úložná kapacita

Vitríny s úložným priestorom sa od seba odlišujú podľa toho, aké majú rozmery ich vnútorné priestory, alebo viditeľné plochy. Štandardne sú vitríny navrhované s ohľadom na počet násobkov formátu A4, ktoré sa dajú do nich umiestniť. Výrobcovia však ponúkajú aj možnosť vitrín, ktoré vyhotovia podľa požiadaviek zákazníka.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Dvere vitríny

Vitríny sú vo väčšine prípadov vybavené dverami z tvrdeného plexiskla s hrúbkou 4mm, alebo z tvrdeného bezpečnostného skla s požadovaným certifikátom. Klasické vitríny sú vybavené krídlovými dverami. Vitríny väčších rozmerov majú dvere výklopné, s magnetovým pántom v hornom profile, pričom v otvorenej polohe sú zabezpečené špeciálnymi piestami. Dvere vitrín sú obvykle vybavené bezpečnostnými zámkami.

wine cabinet in the corner of a living room

Glass fronted wine cabinet in the corner of a living room interior with several assorted bottles of beverage on display viewed across a wooden table

Variabilita

Niektoré vitrínu ponúkajú možnosť viacerých kombinácií skríň, ktoré sa dajú montovať na nohy. Súpravy stĺpčekov interiérových vitrín sa dajú montovať priamym zapustením, alebo na pätky. Osobitosťou v prípade exteriérových vitrín sú stĺpčeky typu ,,Quatro“ vďaka ktorým sa dajú skladať celé prezentačné systémy.

Dizajn

Výzor vitríny závisí predovšetkým od typu konštrukcie- hliníkového profilu, ktorý bol použitý pri výrobe. Každá skupina interiérových aj exteriérových vitrín má svoje špecifiká. Vitríny do vnútorných priestorov sú vyrábané z hliníkových profilov s hĺbkou 30-80mm. U vitrín určených do vonkajších priestorov sa kladie dôraz na pevnosť a robustnosť skrine vrátane garancie na odolnosť voči vonkajším vplyvom. Takéto parametre sa dosahujú použitím špeciálnych hliníkových prvkov s hĺbkou 30-150mm. V súčastnosti sú veľkým hitom biele vitríny ktoré pôsobia čisto a moderne.

U nás nájdete široký výber vitrín rôznych veľkostí prvotriedne presklené, drevené, rustikálne i retro vitríny za akciové ceny
Akciové vitríny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *