Ako si vybrať taburetku

Taburet, taburetka, puf, alebo stolík?

V minulosti boli mienky o tom, že aký je rozdiel medzi taburetom, stolíkom a tzv. ,,pufom,, celkom vyhradené. Naši starí rodičia ich vedeli od seba jasne rozlíšiť podľa tvaru a účelu ich využitia. Je však otázne, či aj Vy dokážete tento rozdiel určiť v dnešnej modernej dobe…

Taburetka

Pod pojmom ,,taburetka“ si naši predkovia predstavili drobnú lavičku, alebo stoličku, ktorá slúžila napríklad k usadeniu sa za dámsky toaletný stolík, alebo klavír a pod.

Taburetky ktoré sa Vám môžu páčiť v našom katalógu

Puf

Puf, na rozdiel od taburetu predstavoval drobný, nie príliš vysoký vankúšik, ktorý slúžil k príjemnému posedeniu. Naši predkovia ho využívali napríklad pri pikniku, lebo ponúkal elegantné pohodlie na studenej a tvrdej zemi.

Stolík

Funkciu odkladacích stolíkov Vám asi nemusíme veľmi rozpisovať. Kde inde by sa dala položiť kniha, alebo váza s kvetmi?

Taburet v súčasnosti = comfort + úložný priestor+ dizajn

Toto zložité členenie z minulosti je už našťastie za nami. Teraz nájdeme sedacie vaky aj vankúše pod jedným menom. Skromný názov pre takýto sedací nábytok bol odvodený z Francúzskeho slova ,,tabouret“, ktorý v preklade znamená ,,stolička“.

zlaty taburet
Taburety sa stávajú čoraz obľúbenejšou súčasťou moderných interiérov. Svojej popularite sa tešia vďaka širokej škále možností ich využitia. Miesto si našli napríklad vo vstupných halách, v obývačkách, v detských aj v študentských izbách. Moderné taburetky si môžete zaobstarať vo všelijakých tvaroch a farbách. Sú multifunkčné a niektoré možno zladiť s ostatnými bytovými doplnkami (napr. skladacie stoličky/stolíky z radu Remember.)

Využitie taburetiek

Taburety patria k doplnkovému nábytku a majú mnoho funkcií. Dnes ich nájdeme skoro v každej domácnosti. Dizajnové taburety dokážu vkusne doplniť sedací nábytok, čo určite využijete v prípade, keď sa vo vašej domácnosti neočakávane objaví väčší počet hostí. Taburet môžete zároveň použiť aj ako malý odkladací stolček, pokiaľ Vám Váš konferenčný stolík nestačí na množstvo občerstvenia prípadne do jedálne ako jedálenský taburet. Multifunkčnosť taburetov podporuje aj ich vnútorný úložný priestor, do ktorého si môžete schovať všelijaké maličkosti, ktoré chcete mať poruke.

Taburetka do obývačky pre Váš komfort

Taburety vo Vašej obývačke výborne predĺžia Vašu pohovku a Vy si budete môcť pohodlne podložiť nohy pri relaxácii, alebo pri sledovaní televíznych programov. Vzhľadom na to, že sa taburety v dnešnej dobe vyrábajú v rôznych rozmeroch, by ste si mali dať pri výbere pozor na to, aby mali vhodnú výšku. Taburet by nemal byť vyšší, ako Vaša pohovka. V opačnom prípade by sa Vám nesedelo príjemne. Ak si chcete taburet zakúpiť presne pre tento účel, máte možnosť vybrať si aj polohovateľný. Takýto taburet Vám umožní nastaviť si vhodnú výšku pre Vaše pohodlie.
Taburet Vám môžeme odporučiť aj v prípade, že Váš konferenčný stolík v obývačke už nedisponuje dostatočným miestom. Okrem miesta na sedenie Vám taburet ponúkne aj nejaký ten úložný priestor.

Taburetka do Vašej predsiene

Taburet sa dá využiť aj v predsieni, na chodbe, alebo vo vstupnej miestnosti. Môžete si do nej uložiť rôzne drobnosti a uľahčí Vám obúvanie sa. Navyše, vďaka širokej ponuke rôznych dizajnov, Vám taburet dokáže oživiť aj inak nudné priestory.

Tvar taburetiek

Kockatá taburetka

Veľmi jednoduchým a elegantným dizajnom sa pýšia klasické taburety v tvare kocky. Najčastejšie sú tieto taburety vyrobené z ľahkého materiálu, takže sa s nimi ľahko manipuluje. Ich mobilitu podporujú kolieska, vďaka ktorým sa ľahko premiestňujú z jednej miestnosti do druhej. Určite si ich obľúbia aj Vaše malé ratolesti. Pokiaľ by ste potrebovali viac miesta, môžete si zaobstarať aj dvojitý taburet. Ten disponuje väčším odkladacím/ úložným aj sedacím priestorom.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Kruhová / polkruhová taburetka

Taburety kruhového, polkruhového, alebo oválneho tvaru už taktiež nie sú ojedinelé. Taburety, ktoré sa preslávili vďaka svojmu polkruhovému tvaru dokážu vo Vašej obývačke vyčariť miesto k netradičnému sedeniu. Spojením viacerých taburetov sa dajú efektívnejšie využiť priestory, ktoré sú v miestnosti k dispozícii. Dajú sa skombinovať do rôznych tvarov a tak si ich môžete poskladať napríklad do väčšieho polkruhu, celého kruhu, alebo do písmena ,,S“. Vytvoríte tak príjemné posedenie okolo konferenčného stolíka pre Vašich hostí…

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

TIP: vyberajte si umývateľné taburety ktoré aj po zašpinení viete bez problémov umyť

U nás nájdete široký výber taburetiek rôznych veľkostí, farieb, materiálov a typov za bezkonkurenčné ceny
Akciové taburetky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *