Ako si vybrať sedací vak?

Novým módnym hitom súčasnosti sú sedacie vaky. Čoraz viac domácností si ho zaobstaráva do svojich obývačiek a výrobcovia preto rýchlo rozširujú ich sortiment. Náš trh zaplavili obrovským množstvom ponúk. Pokiaľ Vám robí ťažkosti zorientovať sa v tomto smere, radi Vám pomôžeme nájsť taký sedací vak, ktorý dlho vydrží a vyhovie Vašim predstavám.

Vyberáme obľúbené sedacie vaky v našom katalógu

Vaky na sedenie nie sú iba módnym doplnkom. Majú aj veľmi dobré ortopedické vlastnosti. Odporúčajú sa aj pre ľudí, ktorí sú dlhodobo pripútaní k lôžku. Na sedacích vakoch sa totiž pacientom netvoria preležaniny. Prinášajú úžitok aj chorým domácim zvieratám. Čoraz častejšie sa v rôznych ponukách objavujú aj sedacie vaky vyvinuté pre deti.

Je samozrejmosťou, že sedací vak by sa Vám mal páčiť. Svoju pozornosť by ste však nemali sústrediť iba na to, aby vak svojím výzorom vyhovoval Vášmu vkusu. Je veľmi dôležité, aby bol aj primerane kvalitný a prispôsobený účelu, na ktorý ho chcete používať. Aby ste si vybrali správny sedací vak, zamerajte sa aj na jeho veľkosť, tvar a materiál, z ktorého je vyrobený. Zaujímať by Vás malo aj to, že s čím je vak vyplnený zvnútra.

Náplň sedacieho vaku

Výber náplne do sedacieho vaku je veľmi dôležitá. Odporúčame Vám aby ste sa rozhodli pre kúpu takého vaku na sedenie, ktorý je naplnený polystyrénovými guličkami EPS. Vyvarujte sa vaku, ktorý je naplnený drveným polystyrénom. Mletý polystyrén sa veľmi rýchlo usadí a vak potom stráca svoj pôvodný tvar. Navyše, takýto polystyrén sa bude prášiť a škodiť tak Vášmu zdraviu. Z toho dôvodu by ste pri výbere náplne mali uprednostniť takzvané EPS guličky z polystyrénu. Tie sa medzi sebou líšia veľkosťou. Čím väčšími guličkami je vak naplnený, tým lepšie sa v ňom sedí. Má však tendenciu k zležaniu. Vo vaku záleží i na hustote polystyrénových guličiek. Kvalitné sedacie vaky majú otvor na doplnenie guličiek. Náhradné náplne sa dajú zohnať bez akýchkoľvek problémov a Vy si tak zležaný vak ľahko dokážete dať do poriadku.

Dôležité je aj to, že na aký účel chcete vak používať… Chcete ho na sedenie, alebo na ňom chcete aj polihovať? Radi by ste kúpili sedacie vaky svojim deťom? Chcete vak pre pohodlie svojho domáceho miláčika? Prípadne chcete vylepšiť estetický dojem obývačky s takýmto doplnkom? Podľa Vašich požiadaviek sa môžete začať rozhodovať o jeho veľkosti.

Správna veľkosť sedacieho vaku

Výrobcovia dnes už ponúkajú vaky v najrôznejších veľkostiach. Niektoré modely dosahujú také veľké rozmery, že sa na nich pohodlne zmestí viacero osôb.

Pokiaľ si plánujete kúpiť vak, ktorý chcete používať hlavne na sedenie, tak by ste si mali vybrať taký, ktorý má jeden rozmer väčší ako 140cm. Vak s takýmto rozmerom Vám zaručí, že pri sedení budete mať podopretú aj hlavu. V prípade, že chcete vak používať aj na ležanie, tak by mal mať aspoň jeden rozmer okolo 180cm a viac.

Tvar a materiál sedacieho vaku

Veľmi dôležitý parameter pre Váš výber by mal byť okrem veľkosti vaku, aj jeho tvar. Medzi najobľúbenejšie sedacie vaky patria také, ktoré sú v tvare tzv. vankúša alebo lopty. Ak je takýto vak dostatočne veľký, môžete ho využívať na sedenie aj na ležanie. Druhou, tiež veľmi obľúbenou variáciou je takzvaná ,,sedacia hruška“. Je určená hlavne na sedenie. Svojim tvarovaním ponúka na túto činnosť veľmi pohodlné miesto. Sedíte na nej pomerne vysoko a dobre Vám opiera chrbát. Radíme Vám ju aj v prípade, ak nemáte v obývačke dostatočný priestor na umiestnenie sedacieho vankúša s veľkými rozmermi. Pri nedostatku miesta by Vám tam veľký vak v tvare vankúša mohol prekážať.

rozmery vakov

Keď máte jasno v rozmeroch a tvare vaku, tak je načase pouvažovať o tom, že z akého materiálu by mal byť vyrobený. Výrobcovia najčastejšie využívajú na tento účel polystyrén, alebo nylon. Je na Vašom rozhodnutí, ktorý si vyberiete. Pamätajte však na to, že Vaše pohodlie bude vo veľkej miere závisieť práve od materiálu, z ktorého bol Váš vak vyrobený.

Sedací vak z polystyrénu

Polystyrén je pevná a hrubá látka, ktorá má dlhú životnosť. Príjemne sa na ňom sedí. Sedacie vaky vyrobené z polystyrénu sú lacnejšie ako nylonové.

Sedací vak z nylonu

Nylon je vysoko odolný materiál, ktorý je nepremokavý a príjemný na dotyk. Sedacie vaky vyrobené z nylonu sú o niečo drahšie, ale oplatí sa do nich investovať. Na takýchto vakoch sa nebudete v teple tak potiť, ako na kožených, alebo koženkových. Užijete si tak komfort naplno a bez zbytočných nepríjemností.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Niektorý výrobcovia používajú pri výrobe aj iné alternatívy materiálov. Pri výbere sa tak môžete stretnúť aj so sedacími vakmi vyrobenými napríklad z bavlny, menčestru a pod. Tie však nemajú takú odolnosť a ťažšie sa udržujú v čistote.

Všímajte si aj spôsob, akým je vak šitý. Odporúčame Vám vyhnúť sa všetkým takým, ktoré nie sú šité aspoň s dvojitým švom a pokiaľ nájdete sedací vak šitý s trojitým, neváhajte a uprednostnite ho pri svojom výbere. Ak si zakúpite kvalitne šitý vak, vyvarujete sa možnému roztrhnutiu a zbieraniu rozsypaných drobných guličiek z dlážky.

Cena sedacieho vaku

Tak, ako pri veľkom množstve ponúkaných produktov, aj tu platí, že v niektorých prípadoch platíte vo veľkej miere za značku. Netreba sa obávať osloviť tuzemských výrobcov, ktorý kladú veľký dôraz na kvalitu. Okrem toho Vám vyrobia vak na mieru, trebárs aj atypických tvarov, vo farbe, akú si Vy vyberiete. Poradia Vám aj najlepšiu možnú cenu. V tomto prípade vôbec neplatí pravidlo, že čím vyššia cena, tým väčšia spokojnosť. Pokiaľ sa budete riadiť našimi radami, nemalo by sa Vám stať, že len tak naletíte.

U nás nájdete široký výber sedacích vakov rôznych veľkostí a materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové sedacie vaky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *