Tipy ako zariadiť malú detskú izbu

Máte doma pre dieťa alebo deti len obmedzený priestor malej izbičky? Musíte dobre premyslieť, ako vybaviť miestnosť na spanie, hry na zemi a neskôr k učeniu pri pracovnom stole. Počítajte tiež s miestom pre ukladanie bobtnajúcich hromád hračiek a oblečenia. V tomto prípade si pomôžte najlepšie s úložnými priestormi pod posteľou, alebo policami a regálmi, ktoré bezpečne pripevnite na stenu.

Skladací drevený nábytok prešiel aj záťažovým vodným testom

Ak hľadáte do izbičky šikovný skladací nábytok, kúpte si skladací drevený. V prepočte vás dve stoličky a stolček vyjdú zhruba na 135 Eur. Podľa výrobcu je materiál natoľko pevný, že v pohode unesie aj vás. Dokonca prešiel aj záťažovým testom pod vodnou striekačkou a je odolný voči dažďu. Veľa nedostatkového miesta vám ušetrí originálna dvojkombinácia postieľky a pohovky.

Drevené bočnice so zaguľatenými hranami výrobca doplnil obojstrannou sedacou či plochou na ležanie. Na noc je dieťa v postieľke, chránené zo štyroch strán pevnými bočnicami. Cez deň celú postieľku otočíte a vďaka výrezom v bočniciach, vankúšikoch a deke z nej má váš drobec peknú pohovku.

Posteľ v podobe otvorenej knihy na zemi je ideálna, deti nemôžu nikam spadnúť.

Perfektne vyzerá nízka posteľ na podlahe, vyrobená v tvare otvorenej knihy. Je pre dvoch až štyroch nezbedníkov, ktorí sa v nej môžu dosýta pred spaním vyblázniť. Výhodou je, že deti nemôžu odnikiaľ nikam spadnúť. Silné matrace doplňte naťahovacími plachtami a pridajte veľa vankúšov pre super bitky. Dojem naozajstnej knihy podporte nestálym pripevnením prikrývok v polovici postele, rovnako ako v mieste stredového prešitia strán u skutočnej bibliofilie.

Pomerne lacný a hlavne šetrný k životnému prostrediu je nábytok z recyklovaného kartónu. Pre deti ideálna “skladačka” hojdacieho koníka vydrží dlho, a keď sa omrzí neutrálna hnedá farba, môžete ju ľahko temperami zmeniť. V kombinácii s korkom je na trhu štýlový slon ako stolček k posteli. Najkrajší je malý domček z kartónu, ktorý súčasne slúži ako toľko potrebné police.

Deti milujú súkromie v kreslách, kde sa celé schovajú pod deku

Okrúhle kresielko pre deti v podobe čiastočne uzavretého vajca vytvorili výrobcovia na Novom Zélande. Pohodlný kúsok nábytku je zo štyroch drevených polkruhových úsekov, doplnených čalúnením. To drží na stoličke s pomocou klipov, čo vám umožňuje ľahkú údržbu. Deti milujú zvukové aj vizuálne súkromie v podobných kreslách, kde sa môžu aj stočiť do klbka, či sa schovať pod dekou.

Talianski dizajnéri vymysleli trojfarebné detské stoličky z plastu, ktoré sa dajú dômyselným stohovaním na seba zmeniť v poličky, stojanček na kvety, alebo improvizovanú knižnicu. Klasický nábytok, čo rastie s deťmi “ponúka v prepočte asi za 470 Eur jeden z amerických výrobcov. Malá postieľka sa mení v posteľ pre predškoláka, pripojí sa stolček a stolička pre malého stolovníka, až sa postupne celý komplet zmení v základné vybavenie izbičky najmenšieho školáka.

Pozrite sa, aké zlepšováky pre deti do izbičiek nájdete na sieti Pinterest.

Na sedenie a povaľovanie deti v izbičke uvítajú aj rôznofarebné veľké písmená abecedy, vyrobená z penového materiálu. V drevenom variante bývajú k videniu vo verejných knižniciach ako normálne posedenie. Trochu zábavy aj potrénovanie šikovnosti dajte svojim deťom s vankúšovou skladačkou v tvare puzzle. Najmenej deviatka vankúšov s rôznofarebnými poťahmi je aj originálnou dekoráciou.

Nábytkové riešenie detskej izby má jedno pravidlo, že vlastne žiadne striktné nie je. K izbičkám pre malé deti patria veselé a živé farby vrátane pestrých vzorov. Určite nič nepokazíte svetlomodrou, svetlozelenou alebo krémovou farbou, doplnenou svetlým drevom. V neskoršom školskom veku už vaši drobci začnú do výberu farieb hovoriť o poznanie razantnejšie.

Zaobstarali ste svojim ratolestiam nejaký nábytkový zlepšovák do detskej izby? Napíšte do komentára pod článkom, odkiaľ ste čerpali inšpiráciu a poraďte ostatným čitateľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *