Tipy pri zariaďovaní balkónu

Balkón zohráva v exteriérovom dizajne veľmi dôležitú úlohu. Okrem toho, že je estetickým prvkom, vďaka ktorému vyzerá dom alebo byt útulnejšie a krajšie, viacerí ocenia aj jeho praktické využitie. Kým niektorí ho radi využijú hlavne na oddych a leňošenie, balkón je tiež ideálnym miestom pre pestovanie rastlín, kvetov, či zeleniny, čo zas ocenia milovníci pestovania.

balcony-garden-402609_960_720Niekedy je menej viac. To platí aj v prípade umiestňovania kvetináčov, kvetov alebo exteriérových doplnkov na balkón, ktorý je sám o sebe väčšinou stiesnený. Radšej nič nepreháňajte. Ak umiestnite priveľa kvetov na jedno miesto, nevynikne ich krása a zbytočne tak zabijete ich atraktívnu stránku. Okrem kvetov môžete na balkóne pestovať zeleninu, či subtropické ovocie. Najobľúbenejšie sú paradajky, no máte na výber širokú škálu možností, podľa toho čo vám najviac vyhovuje. Navyše, niektoré druhy zeleniny zaberú len minimum priestoru, čo je v prípade balkónu len výhodou.

Aká podlaha na balkón?

Balkóny, či už sú kryté strechou alebo nie, sú časťou exteriéru. Rovnako ako strecha alebo vonkajšie dvere, aj oni musia odolávať nepriaznivým prírodným podmienkam. Podlaha by mala byť teda tejto skutočnosti prispôsobená, mala by byť pevná a odolná voči poveternostným vplyvom.

Nebojte sa dekorovať

Balkón vám ponúka skvelý priestor pre dekorovanie a zdobenie. Okrem praktických exteriérových stoličiek a stola môžete využiť širokú škálu rôznych exteriérových doplnkov. Čínske lampióny rozvešané po strope sú už klasikou. Nič nepokazíte ani modernými lampiónmi a dokonalú balkónovú atmosféru docielite aj umiestnením zvonkohry alebo mosadzných zvončekov.nature-flowers-table-balcony

Pohodlné a elegantné posedenie

Ako inak si vychutnať pohľad na svoje dizajnérske a dekoratívne výtvory, ak nie na pohodlnom sedení? Moderné vonkajšie stoličky a kreslá už nie sú len tie nepohodlné a omínajúce prútené kreslá. Trendy v bývaní pokročili a nie je nič výnimočné ak je na balkóne alebo terase namiesto klasických stoličiek záhradná pohovka alebo kreslá, ktoré sa svojim vzhľadom približujú k tým, ktoré máte napríklad v obývačke.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *