Interiér v štýle tehlových stien

Pýtate sa prečo by si niekto svoju stenu v obývačke obložil tehličkami? Odpoveď je jednoduchá, tehlové obklady vyzerajú úžasne. Už s jedinou tehlovou stenou v domácnosti docielite, že váš interiér bude vyzerať honosne a luxusne.

Tehlové steny sa najlepšie vynímajú vo väčších chodbách alebo v obývacích izbách. Nič však nepokazíte, ak si takto ozdobíte stenu hoci v kuchyni alebo ňou umocníte útulný dojem z domácej vinotéky. V každom prípade, tehla v interiéri je „magická“, možno práve vďaka tomu, že je tradičným materiálom aj v exteriéri.

inside-apartment-design-home (1)

Je úžasné ako dokáže tehla v interiéri zmeniť štýl celej izby. Vôbec pri tom nezáleží, či ste sa pri zariaďovaní uberali k vidieckemu alebo modernému štýlu.

Tehly v kúpeľni

Tehly sa hodia skutočne všade, dokonca aj do kúpeľne. Avšak len v tom prípade ak ste pripravení sa o nich adekvátne starať. Aj tá najkrajšie vyzerajúca stena totiž môže byť bezcenná, ak nie je chránená pred vlhkosťou. Tehlovej stene v kúpeľni zabezpečte nie len údržbu, ale tiež poriadnu povrchovú úpravu.

Tehlová stena sa výborne kombinuje s drevenými prvkami. Spolu vytvoria dokonalú harmóniu vďaka čomu nebude vyzerať tak stroho a chladne.

Betónové obkladové pásiky ako náhrada za tehly

Imitácie skutočných tehiel sú takmer na nerozpoznanie od klasických tehlových obkladov a navyše sú dostupné aj modernej bielej alternatíve. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných vyhotovení, podľa toho ako to vám najviac vyhovuje. Oproti klasickej tehle sú betónové obkladové pásiky výhodné aj z pohľadu náročnosti obkladania, keďže si môžete sami určiť presné rozmery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *