Tipy a rady na Grilovanie

Pred samotným grilovaním a taktiež aj pred prípravou mäsa, rýb alebo zeleniny by ste si mali umyť ruky.

Pri grilovaní by ste mali dbať na kvalitu grilovaných potravín a taktiež aj na čerstvosť mäsa, rýb, zeleniny a taktiež aj samotnej marinády.

Ak sa chystáte grilovať tak by ste mali mať potraviny na grilovanie v mrazničke alebo chladničke a vybrali ich z nej čo najtesnejšie pred grilovaním aby sa v teple nepokazili. Taktiež nikdy nenechávajte marinovať mäso pri bežnej izbovej teplote.

Mäso ako napríklad bifteky alebo steaky by ste mali otáčať iba raz vďaka čomu dosiahnete, že mäso nebude toľko vysušené, ale bude veľmi dobre prepečené vo vnútri a taktiež veľmi šťavnaté.

Nikdy by ste nemali používať rovnaký tanier pre už ugrilované mäso a surové mäso. Je dôležité aby sa mäso prepieklo aj zvnútra a nielen zvonku, preto je dôležité udržiavať dostatočne vysokú teplotu.

Grilovanie a bezpečnosť

Ak chcete grilovať bezpečne tak by ste mali dodržiavať určité pravidlá a zásady.

Ako prvé by sme si pred grilovaním mali prečítať návod na použitie. Pretože každý gril je iný a hlavne, keď ste pre tým grilovali na grile od iného výrobcu.

Pred tým ako idete grilovať je veľmi dôležité aby ste zvolili správne umiestnenie grilu. Gril by mal byť postavený na pevnom a rovnom podklade. Taktiež je potrebné aby ste okolo grilu mali dostatok voľného priestoru a nemali v blízkosti záhradný nábytok ako napríklad záhradný altánok alebo stoličky a kreslá.

Nemali by ste používať tekuté podpaľovače, ktoré fungujú na báze alkoholu. Tekuté podpaľovače sú veľmi nebezpečné a predstavujú veľké bezpečnostné a požiarne riziká.

Pri grilovaní by sme mali dbať nielen na vlastnú bezpečnosť, ale ja na bezpečnosť iných ako napríklad batoliat a malých detí, alebo aj na domácich miláčikov. Od grilu by ste ich mali držať v čo najväčšej vzdialenosti.

Veľa ľudí podceňuje používanie ochranných rukavíc a grilovacieho náradia. Pri grilovaní je dôležité aby ste používali grilovacie rukavice, čím si chránite ruky a svoje dlane. Taktiež by ste mali používať náradie, ktoré má dostatočne dlhé rukoväte, čím taktiež predídete popáleninám. Nesmiete zabúdať nato, že pracujete so žeravým uhlím !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *