Praktické doplnky do kúpeľne

Kúpeľňa je miestom, ktoré využívame každý deň. Pri každodennej hygiene využívame rôzne drobnosti a kozmetické doplnky, ktoré potrebujeme mať vždy po ruke. Aby bola kúpeľňa prehľadná a prakticky zariadená môžeme na jej zariadenie využiť rôzne doplnky. Zvyčajne sú zhotovené z rôznych druhov materiálov a farieb. Zrkadlá do kúpeľne môžu mať farebné orámovanie, ktoré farebne ladí s dlaždičkami v kúpeľni.

Veľmi praktické sú aj rôzne držiaky a vešiaky. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá a môžeme ich kedykoľvek premiestňovať. Môžeme ich prilepiť na vonkajšiu stranu sprchového kútu alebo na dlaždicu pod zrkadlo.

doplnky

Ak máte v kúpeľni okno a dostatočné množstvo svetla sú vhodnou voľbou do kúpeľne izbové rastliny. Môžeme voliť rastliny, ktoré obľubujú vlhkejšie prostredie. Môže to byť šachor, rôzne druhy papradí, orchidey. Aj v tomto prípade je potrebné ochrániť rastliny pred prievanom.

Doplnky nad umývadlo môžeme farebne zladiť. Je možné zakúpiť farebne zladené sady, ktoré sa skladajú z dávkovača na tekuté mydlo, držiaka na mydlo, toaletnej kefy, misky na mydlo, pohárika na na zubnú kefku. Veľmi obľúbené je siahať po doplnkoch z keramiky, avšak je veľké riziko, že sa pri páde na umývadlo alebo dlažbu rýchlo rozbijú. V posledných rokoch sa v domácnostiach čoraz väčšej obľube teší bezdotykový dávkovač na mydlo. Je to praktické riešenie v rodinách s väčším počtom obyvateľov. Pri umývaní rúk je množenie baktérií znížené na minimum.

Pre dámy je veľmi praktické zadovážiť si dávkovač na odličovacie tampóny. V priehľadnom dávkovači sú prehľadne uskladnené. Veľmi obľúbeným doplnkom v kúpeľni je aj osobná váha, ktorá je dostupná v rozličných farebných materiáloch a obsahuje množstvo funkcií. Nielenže, zmeria hmotnosť, ale dokáže vyhodnotiť zmeny od posledného váženia, pomer tukov v tele a podobne.

mydlo

Ak máte väčšiu kúpeľňu môžete do nej umiestniť aj sušiak na bielizeň. Vyberať môžete z klasických rozkladacích alebo závesných rebrín. V kúpeľni by sme nemali zabúdať ani na protišmykové podložky. Zvyčajne ich umiestňujeme pri vstupe do sprchy alebo vane. Je vhodné umiestniť ich ak k toalete a pri umývadlo. Praktickým riešením sú aj závesné textilné koše na bielizeň. Šetria miesto a vytvárajú priestor na uskladnenie županov, uterákov, osušiek a podobne.
Taktiež je vhodným doplnkom kôš na prádlo. Niektoré druhy sú vo vnútri rozdelené na viac oddelení, čo vám umožňuje prakticky rozdeľovať bielizeň podľa farby a materiálu.

Ak máte sprchu bez dvierok, určite by ste nemali zabudnúť na vhodne zvolený sprchový záves. Sú dostupné z rôznych materiálov a kedykoľvek ich môžete vymeniť. Je dôležité, aby bol dostatočne dlhý a zamedzil úniku vody do vonkajšieho prostredia kúpeľne. Avšak treba dávať pozor, aby nebol príliš dlhý a nespôsobil vám úraz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *