Navrhnite si nový interiér. Vyskúšajte 6 online aplikácií, ktoré sú zadarmo

Na internete nájdete niekoľko online aplikácií, v ktorých si môžete skúsiť navrhnúť miestnosť alebo celý byt či dom. Môžete meniť farbu stien i podláh a vybaviť miestnosti nábytkom. V niektorých prípadoch sa jedná o reálne produkty. Výhodou aplikácií je to, že ich nemusíte inštalovať. Nevýhodou sú vo väčšine prípadov niektoré obmedzenia v použití a anglický jazyk.

Floorplanner

Online aplikácia Floorplanner slúži pre návrhy interiérov i exteriérov. Je vybavená stovkami modelov nábytku a ďalších zariaďovacích prvkov domov, bytov i záhrad. Môžete použiť farby a textúry na steny a podlahy. Rýchlo vygenerujete 3D model pre lepšiu predstavu o návrhu. Tiež sa môžete inšpirovať návrhmi ostatných užívateľov. Výhodou je české prostredie (nie všetky české znaky sa zobrazia správne) a pomerne ľahká ovládateľnosť.

Bezplatná verzia je obmedzená na jeden projekt. U jedného domu to znamená tri poschodia a tri rôzne pôdorysy. Návrh obrázku si môžete uložiť v PDF alebo exportovať do obrázka vo veľkosti 640 × 480 pixlov. Najväčšie obmedzenie je v tom, že si nemôžete zobraziť 3D vizualizáciu. Všetko môžete obísť zapnutím Demo verzie, v ktorej je možné zobraziť aj návrh v 3D. Obrázok si potom uložíte odobratím obrazovky. Platenú verziu s rozšírenými možnosťami aplikácie aj uloženia zaobstaráte od 9,95 € za rok.

Floor Planner

V aplikácii Floor Planner vytvoríte základné návrhy interiérov a exteriérov v 2D. Všetko prebieha online, takže nemusíte nič inštalovať. Program obsahuje základnú sadu prvkov interiérového vybavenia, teda okná, dvere, schodiská a nábytok, spoločne s modelmi trávnikov, stromov, bazénov a ďalších exteriérových prvkov.

Nákres dopracujete pomocou nástrojov kreslenia a doplnením textových popisov. Návrh potom exportujete ako obrázok. Program je v angličtine a ťažko sa s ním pracuje. Navyše funguje len pre 2D.

Home Design 3D

Aplikácia Home Design 3D má jednoduché a intuitívne užívateľské rozhranie, v ktorom ľahko spracujete návrh interiéru. K dispozícii máte tri pohľady, a to klasický dvojrozmerný pôdorys, trojrozmerný pohľad z vtáčej perspektívy a pohľad očami obyvateľov. Aplikácia beží na mobiloch aj tabletoch a nevyžaduje internetové pripojenie. Nevýhodou môže byť pomerne vysoká veľkosť inštalačného balíčka. V bezplatnej verzii nemôžete projekty ukladať. Za plnú verziu zaplatíte od 6,95 €.

V 2D nakreslíte miestnosti, môžete osadzovať okná a dvere a pridať steny a priečky. Ľahko zmeníte výšku aj hrúbku stien, tvar miestnosti a jej orientáciu. K dispozícii máte stovky modelov vnútorných zariaďovacích predmetov. Všetkým modelom nastavíte rozmery. V 3D sa pozriete na fotorealistický náhľad ak dispozícii je funkcia dňa a noci, ktorá vám ukáže, kam bude dopadať svetlo v rôznu dennú dobu. Aplikáciu ovládate dotykovo.

FloorPAD

FloorPAD vám umožní jednoducho a rýchlo vytvoriť plán bytu alebo domu, ktorý vybavíte nábytkom podľa vašich predstáv. Potom si zobrazíte jeho 3D vizualizáciu. Aplikácia je zadarmo a v češtine, ste však obmedzení na jeden plán. Všetko beží online. Návrhy uložíte ako obrázky alebo ich môžete exportovať do PDF.

Môžete zmeniť farbu stien i podlahy a vkladať modely nábytku. Tých je tu veľmi málo. Pre uloženie návrhu sa musíte zaregistrovať. Profesionálna verzia umožňuje tiež virtuálnu prehliadku, vkladanie fotografií do plániku a výrobu tlačových zostáv. Cena sa potom odvíja od počtu predplatených plánov.

Room Sketcher

Room Sketcher beží online, takže nemusíte nič inštalovať. Modely nábytku vychádzajú z reálnych produktov a môžete meniť ich rozmery. Navyše ich je pomerne dosť. Všetko je v angličtine, ale ovládateľnosť je veľmi dobrá. Vo voľnej verzii si 3D návrh zobrazíte iba cez kameru pri vytváraní snímky. U kamery môžete nastaviť šírku i sklon záberu a výšku, z ktorej je snímka vytvorená.

Základná verzia, ktorá je zadarmo, vám umožní vytvoriť pôdorys bytu, vybaviť ho nábytkom a vytvoriť si 3D snímky. Musíte sa však zaregistrovať a ste obmedzený na 5 projektov. Rozšírenú verziu, ktorá vám umožní vytvoriť virtuálnu prehliadku, 3D fotografie a vysoko kvalitné 3D fotografie, kúpite za ročné predplatné 45 €. Predplatné zahŕňa aj inštalačné balíčky pre iOS a Android.

Homestyler

Homestyler je interiérový nástroj pre návrh interiérov bytov aj celých domov. Pre základné použitie sa nemusíte ani registrovať. Môžete rovno začať kresliť pôdorysy, vyberať farby stien a podláh a zariaďovať miestnosti nábytkom. K dispozícii máte vzorkovnice farieb a katalógy reálnych produktov. Súčasne môžete zariaďovať viac miestností i poschodí domu. Všetko si môžete zobraziť v 3D.

Tento online program sa mi javí ako najlepší, pretože nemá žiadne obmedzenia. Občas ale chvíľu trvá, než sa snímka vytvorí. Pre uloženie hotového návrhu do obrázka alebo fotorealistického náhľadu sa musíte registrovať. Účet je zadarmo. Realistický návrh je síce pomerne malý, ale pre daný účel postačí. Všetko ovládate v prostredí internetového prehliadača, takže nemusíte nič inštalovať. Prostredie nie je v slovenskom jazyku, ale ovládanie je jednoduché a prehľadné.

Homestyler ponúka tiež aplikáciu pre tablety a smartphony s Android a iOS. S využitím fotiek interiéru si ľahko vyskúšate nové farby na stenách či iné rozmiestnenie nábytku. Vďaka rozsiahlej knižnici nábytku a ďalších interiérových prvkov navrhnete kompletnú rekonštrukciu alebo vybavenie nového interiéru.

Máte skúsenosť s iným online programom pre návrhy interiérov? Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi v komentári a poraďte im, ako sa s ním pracuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *