Materiály pre záhradné nábytky

Poznáme rôzny typy záhradného nábytku a preto Vám prinášame stručný prehľad.

Agátový záhradný nábytok

Agátové drevo patrí medzi exotické druhy pochádzaujúce z tropických pralesov. V prírode sa vyskytuje vo Vietname, Kambodži, Indonézii, Thajsku, a Laose. Agátové má olivovo-hnedú až šedo-hnedú farbu. Toto drevo radíme k stredne ťažkým druhom. Agátový záhradný nábytok je charakteristické najmä odolnosťou proti starnutiu a biologickému znehodnocovaniu.

Záhradný nábytok z Jatoby

Jatoba je často nazývaná aj ako diamantová čerešňa. Táto drevina je pôvodom zo Strednej a Južnej Ameriky. Ak porovnáme drevo jatoba s domácou čerešňou, tak drevo jej drevo je naozaj tvrdé ako diamant. Drevo jatoby je odolné, najmä proti poveternostným vplyvom, hubám, hmyzu, hlodavcom, škodcom, aj mikroorganizmom. Jatoba je s prihliadnutím na tieto jej parametre ideálnou drevinou pre použitie v obytných miestnostiach aj vonkajších záhradách a exteriéroch a je ideálny pre záhradný nábytok.

Mahagonový nábytok

Mahagonové drevo taktiež patrí medzi exotické druhy pochádzaujúce z tropických pralesov. V prírode sa vyskytuje v Austrálii a nájdeme ho aj v južnej a juhovýchodnej Ázii. Mahagonové drevo je hnedej až červenohnedej farby. Pokiaľ mahagónový záhradný nábytok nechávame vo vonkajšom prostredí tak drevo zvyčajne tmavne. Mahagonové drevo patrí medzi ťažké dreviny a má teda veľmi dobré mechanické vlastnosti. Mahagonové drevo je taktiež charakteristické odolnosťou proti starnutiu a biologickému znehodnocovaniu.

Teakový záhradný nábytok

záhradný nábytok

záhradný nábytok

Teak je exotická drevina pôvodom v tropických pralesoch juhovýchodnej Ázie. Teakové drevo má žltohnedú až tmavohnedú farbu. Teakové drevo je pre svoje vlastnosti najlepšou drevinou na výrobu záhradného nábytku. Drevo má vysoký obsah oleja, vysokú hustotu , čo ho robí zvlášť odolným proti biologickému znehodnocovaniu.

Ratanový záhradný nábýtok

Ratan je plazivá palma z rodu Camalus pôvodom z pralesov z juhovýchodnej Ázie. Jednou z hlavných výhod ratanu je tvárnosť a masívnosť. Kmeň ratanu sa ohýba v horúcej pare do ľubovoľného tvaru, ktorý si drevina po vyschnutí a vychladnutí zachováva, čo ho robí pre výrobu záhradného nábytku ideálnym materiálom. Ratanový záhradný nábytok je pevný, pružný a ľahký, spôsob výroby zabezpečuje jeho vzdušnosť, je veľmi vhodný na použitie vo vonkajšom prostredí (okrem priameho dažďa a snehu), je veľmi ľahko skladovateľný a manipulovateľný, má bezproblémovú údržbu a je dostatočne odolný voči vlhkosti.

Korkový nábytok

Korok nie je pre svoje vlastnosti vhodným materiálom pre záhradný nábytok. Využíva sa prevažne na korkové podlahy a izolácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *